Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım? sorusunun cevabı İşlemden 24 saat sonra hastaların çoğundaki belirtiler yok olur ve idrar akışında önemli oranda bir iyileşme görülür.

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?  cevabından ziyade

Prostat büyümesi kesinlikle operasyonla mi tedavi edilir?
Hayir. Ürologun yapacagi kontrol ve tetkikler sonrasinda bir takim prostat büyümeleri takibe alinir, bazilari ise ilaçlarla tedavi edilir. Uzunca yillar basariyla ilaç tedavisi meydan prostat hastalari vardir. Bir Takim vaziyetlerde ise, doktor operasyona sebep görebilir.

Ameliyata hüküm verilirse, bunun alternatifleri nelerdir?
Prostat ameliyati: açik operasyon, kapali operasyon (TUR) ve lazerle prostat buharlastirilmasi (greenlight) seklinde yapilabilir. Belli tek büyüklügü asmis prostatlar amaçlı en uyumlu seçenek açik operasyon iken, yeryüzünde en fazla yapilan ve altin standart onay edilen metot TUR ameliyatidir. Çoğunlukla 70-80 grama civarı meydana gelen prostatlar amaçlı TUR uygundur.

 

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?
Peki greenlight lazer ile prostat buharlastirilmasi nedir?
Greenlight ameliyatı tek lazer tedavisi. Bu tedavi ile büyümüs meydana gelen prostat bezi buharlastiriliyor. AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de tibbi cihazlarin kullanilmasini denetleyen kurulus meydana gelen FDA (Food and Drug Administration) tarafindan onaylanan bu metot bu sabah dünyanin birçok ülkesinde uygulanmaya baslandi.

Bu metot nasil uygulaniyor?
Bu islem istege bagli olarak lokal, yerel ya da genel anestezi ile yapilabilmektedir. Aşağı Yukarı operasyon müddeti prostatin büyüklügüne yönelik 30-90 dakikadir. Hastalarin yaklasik yarisinda islem sonrasinda mesane sondasi takilmasina gereksinim duyulmaktadir. Bu hasta olanlarda da mesane sondasi 24 saatten ek olarak kisa tek süre kalmaktadir. Hastanede yatis müddeti çoğunlukla tek bugünü geçmez.
Greenlight lazer cihazi ile prostatin buharlastirilmasi islemi, özel olarak tasarlanmis fiber optik alici tek sistem içinden laser isini uyarilari yollamak suretiyle yapilir. Bu fiber optik prob ise, tek sistoskop yardimiyla prostata civarı ulastirilir. Isin uyarilari prostat dokusuna yöneltilerek hızlı ve nazik tek şekilde onu kansiz tek sekilde buharlastirir. Bu laser fotoselektiftir ve hemoglobine yüksek alakası vardir ve bu sebeple kanama gözlenmez. Ayrica prostat dokusunu kömürlesme ve artik doku birakmadan etkili tek sekilde buharlastirir. Bu laser 1-2 mm derine etki ettiginden tesiri kontrol altindadir. Buharlasan alanin altinda yaygin hasar yapmaz.

http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu