Sonuçları Ne Zaman Görmeye Başlarım

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım? sorusunun cevabı İşlemden 24 saat sonra hastaların çoğundaki belirtiler yok olur ve idrar akışında önemli oranda bir iyileşme görülür.

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?  cevabından ziyade

Prostat Büyümesi Kesinlikle Operasyonla mi Tedavi Edilir?

Hayır. üroloğun yapacağı kontrol ve tetkikler sonrasında bir takım prostat büyümeleri takibe alınır, bazıları ise ilaçlarla tedavi edilir. Uzunca yıllar başarıyla ilaç tedavisi meydan prostat hastaları vardır. Bir Takım vaziyetlerde ise, doktor operasyona sebep görebilir.

Ameliyata Hüküm Verilirse, Bunun Alternatifleri Nelerdir?

Prostat ameliyatı: açık operasyon, kapalı operasyon (TUR) ve lazerle prostat buharlastirilmasi (greenlight) şeklinde yapılabilir. Belli tek büyüklüğü aşmış prostatlar amaçlı en uyumlu seçenek açık operasyon iken, yeryüzünde en fazla yapılan ve altın standart onay edilen metot TUR ameliyatidir. Çoğunlukla 70-80 grama civarı meydana gelen prostatlar amaçlı TUR uygundur.

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?Peki Greenlight Lazer ile Prostat Buharlastirilmasi Nedir?

Greenlight ameliyatı tek lazer tedavisi. Bu tedavi ile büyümüş meydana gelen prostat bezi buharlastiriliyor. AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de tıbbi cihazların kullanılmasını denetleyen kuruluş meydana gelen FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanan bu metot bu sabah dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaya başlandı.

Bu Metot Nasıl Uygulanıyor?

Bu işlem isteğe bağlı olarak lokal, yerel ya da genel anestezi ile yapılabilmektedir. Aşağı Yukarı operasyon müddeti prostatin büyüklüğüne yönelik 30-90 dakikadır. Hastaların yaklaşık yarısında işlem sonrasında mesane sondası takılmasına gereksinim duyulmaktadır. Bu hasta olanlarda da mesane sondası 24 saatten ek olarak kısa tek süre kalmaktadır. Hastanede yatış müddeti çoğunlukla tek bugünü geçmez.Greenlight lazer cihazı ile prostatin buharlastirilmasi işlemi, özel olarak tasarlanmış fiber optik alıcı tek sistem içinden laser işini uyarıları yollamak suretiyle yapılır. Bu fiber optik prob ise, tek sistoskop yardımıyla prostata civarı ulaştırılır. İşin uyarıları prostat dokusuna yöneltilerek hızlı ve nazik tek şekilde onu kansız tek şekilde buharlastirir. Bu laser fotoselektiftir ve hemoglobine yüksek alakası vardır ve bu sebeple kanama gözlenmez. Ayrıca prostat dokusunu kömürleşme ve artık doku bırakmadan etkili tek şekilde buharlastirir. Bu laser 1-2 mm derine etki ettiğinden tesiri kontrol altındadır. Buharlaşan alanın altında yaygın hasar yapmaz.

http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu