Sonda Takılması Gerekecek mi

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Sonda takılması gerekecek mi? sorusunun cevabı Birçok hasta, işlemden sonra sonda kullanmaya gerek duymaz. Gerekli olursa da, genellikle 24 saatten daha kısa bir süre içinde çıkarılır. Ancak, mesane işlevlerinde sorun olan veya idrar yolundaki belirtilerin şiddetli olması nedeniyle uzun süre sonda kullanması gereken hastaların, daha uzun bir süre sonda kullanması gerekebilir.

Sonda takılması gerekecek mi?

Sonda takılması gerekecek mi? sorusunun yanında önemli olan Greenlight lazer prostat ameliyati

Greenlight laser günümüzde prostat ameliyatları içerisinde en olabilitesi yüksek yöntem Greenlight Lazer teknolojisidir. Yeşil ışık Lazer; kolay değil ve komplikasyonlu prostat ameliyatları için mühim tek çıkış yolu olmuştur.

Yöntemin üstünlükleri:

Güvenlidir: Uygulama yalnızca buharlaştırılacak dokuyla sınırlıdır. Süre kısıtlaması yoktur. Kullanılan sıvılar vücuda kayıp vermez.

Minimum invaziftir: Tedavi edilecek bölgeye ulaşmak için kocaman yaralar açmak gerekmez. Idrar deliğinden uygulanır.

Çeşitli anestezi seçeneklerine imkân tanır: Genel anestezi ile operasyon olma riski yer alan hastalara spinal ya da lokal anestezi ile operasyon olma imkanı sunmaktadır.

Kanamasiz tek yöntemdir: Hasta Kişi kan kaybetmediği için hastaların operasyon sonrası rahattır. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar Greenlight Lazer yöntemi uygulamasından anında hemen ardından yeniden ilaçlarını almaya başlayabilirler

İstenmeyen neticeler düşüktür: Operasyon sonrası komplikasyonlar diğer yöntemlerden ek olarak az görülür.

Ereksiyon kaybı olmaz: Sertleşme gücünün kaybı Greenlight Lazer yönteminde %1 den azdır.

Hastanede kalış müddeti kısadır: Hastanede kalış müddeti operasyon sonrası çoğunlukla bir gündür. Hastalar normal günlük aktivitelerini çoğunlukla 48 saat içerisinde geriye kazanırlar.

Büyük prostat büyümelerinde de uygulanabilir: Greenlight Lazer prostat dokusunda olabilecek her çeşitli büyüme şeklinde kullanılır. Tek kapalı operasyon türü meydana gelen TUR ameliyatları; idrar yönteminin içinden girilerek ve elektrik enerjisi kullanılarak yapılır. Büyüklüğü 50 ml.yi geçmeyen prostatlar için standart bir kapalı girişimdir.

Etkenliği epeyce yüksektir: Prostatin sıkı huylu büyümelerinin tedavisinde 8-9 yıldır kullanılan Greenlight-PVP Lazer ameliyatı yeryüzünde gittikçe yükselen tek onay görmektedir. Tesiri ve güvenirliliği uzunca müddetli çalışmalarla kanıtlanmış ve FDA onayı alarak güvenilirliği onaylanmıştır.

Elde edilen sonuç kalıcıdır: Greenlight ile prostat tedavisinde alınan neticeler devamlıdır, kapalı ve açık prostat ameliyatlarındaki gibi kalıcıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu