Sonda takılması gerekecek mi?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Sonda takılması gerekecek mi? sorusunun cevabı Birçok hasta, işlemden sonra sonda kullanmaya gerek duymaz. Gerekli olursa da, genellikle 24 saatten daha kısa bir süre içinde çıkarılır. Ancak, mesane işlevlerinde sorun olan veya idrar yolundaki belirtilerin şiddetli olması nedeniyle uzun süre sonda kullanması gereken hastaların, daha uzun bir süre sonda kullanması gerekebilir.

Sonda takılması gerekecek mi?

Sonda takılması gerekecek mi? sorusunun yanında önemli olan Greenlight lazer prostat ameliyati

Greenlight laser günümüzde prostat ameliyatlari içerisinde en olabilitesi yüksek yöntem Greenlight Lazer teknolojisidir. Yesil isik Lazer; kolay değil ve komplikasyonlu prostat ameliyatlari için mühim tek çikis yolu olmustur.

Yöntemin üstünlükleri:

Güvenlidir: Uygulama yalnızca buharlastirilacak dokuyla sinirlidir. Süre kisitlamasi yoktur. Kullanilan sivilar vücuda kayıp vermez.

Minimum invaziftir: Tedavi edilecek bölgeye ulasmak için kocaman yaralar açmak gerekmez. Idrar deliginden uygulanir.

Çesitli anestezi seçeneklerine imkân tanir: Genel anestezi ile operasyon olma riski yer alan hastalara spinal ya da lokal anestezi ile operasyon olma imkani sunmaktadir.

Kanamasiz tek yöntemdir: Hasta Kişi kan kaybetmedigi için hastalarin operasyon sonrasi rahattir. Kan sulandirici ilaç kullanan hastalar Greenlight Lazer yöntemi uygulamasindan anında hemen ardından yeniden ilaçlarini almaya baslayabilirler.

Istenmeyen neticeler düsüktür: Operasyon sonrasi komplikasyonlar diger yöntemlerden ek olarak az görülür.

Ereksiyon kaybi olmaz: Sertlesme gücünün kaybi Greenlight Lazer yönteminde %1 den azdir.

Hastanede kalis müddeti kisadir: Hastanede kalis müddeti operasyon sonrasi çoğunlukla bir gündür. Hastalar normal günlük aktivitelerini çoğunlukla 48 saat içerisinde geriye kazanirlar.

Büyük prostat büyümelerinde de uygulanabilir: Greenlight Lazer prostat dokusunda olabilecek her çeşitli büyüme seklinde kullanilir. Tek kapali operasyon türü meydana gelen TUR ameliyatlari; idrar yönteminin içinden girilerek ve elektrik enerjisi kullanilarak yapilir. Büyüklügü 50 ml.yi geçmeyen prostatlar için standart tek kapali girisimdir.

Etkenligi epeyce yüksektir: Prostatin sıkı huylu büyümelerinin tedavisinde 8-9 yildir kullanilan Greenlight-PVP Lazer ameliyati yeryüzünde gittikçe yükselen tek onay görmektedir. Tesiri ve güvenirliligi uzunca müddetli çalismalarla kanitlanmis ve FDA onayi alarak güvenilirligi onaylanmistir.

Elde edilen sonuç kalicidir: Greenlight ile prostat tedavisinde alinan neticeler devamlidir, kapali ve açik prostat ameliyatlarindaki civarı kalicidir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu