Prostata İyi Gelen Besinler: Susam taneleri

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

 Prostata İyi Gelen Bitkiler: Susam taneleri Prostata İyi Gelen Besinler: Susam taneleri ile ilgili olarak Hindistan Üroloji Dergisi’nde yer alan bir araştırmaya göre, susam taneleri, prostat sağlığı bakımından elzem bir mineral olan çinko yönünden zengindir. BPH veya prostat kanseri olan erkeklerin vücutlarındaki çinko düzeyleri, sağlıklı bireylere kıyasla bazı durumlarda %75’e varan oranlara kadar daha düşük çıkmaktadır.

Çinko takviyeleriyle karşılaştırıldığında, gıdalarla alınan çinkonun vücuttaki emilimi daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Susam tanelerini tüketerek vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Alternatif olarak istiridye, adzuki fasulyesi, kabak çekirdeği ve badem gibi çinko açısından zengin besinleri de deneyebilirsiniz.

Prostat Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Prostat bulguları yaygin olarak, prostat bezinin idrar yolu ve mesaneye yakin olmasi sebebiyle idrara çikma sorunlari olarak belirti gösterir ve idrar yolu enfeksiyonunu bulguları ile ortaklik işaret etmektedir. Prostat büyümesi halinde sik idrara çikma, gece uykudan idrar amaçlı uyanma, zor iseme, yavas idrar abir takım, idrarini tam bitirememe, idrar kaçirma, idrardan kan gelmesi, idrara ani sikisma, idrarin kesik kesik çikmasi, çatalli idrar çikarma benzeri semptomlar olabilmektedir. Prostat büyümesinin en tehlikeli belirtisi, idrar yönteminin tikayarak idrarin vücuttan atilmasina engel olmasidir.

Prostat Büyümesinin İdrar Yaparken Belirtileri

Idrarin olup olmadigi konusunda tereddüt yasama
Idrar yaparken zorlanma ve aci
Idrarin zayif ya da kesintili gelmesi
Idrar yaptiktan ardından hâlâ idrar var hissi
Idrara yaptiktan ardından idrar akintisi
Idrara baslarken aci ve zorlanma

Prostat Büyümesinin İdrar Depolama Belirtileri

Artan idrara çikma sikligi (her 1-2 saatte bir)
Idrari tutmada güçlük çekme
Geceleri sik sik idrara çikma
Idrar sirasinda agri ve yanma duygusu olarak siralanabilir.

Prostat Kanseri ve Prostat Büyümesi Farklı Şeyler midir?

Kesinlikle evet. Prostat büyümesi olarak bilinen hastalik tip dilinde Benign Prostat Hiperplazisi olarak adlandirilir ve bu sıkı huylu bir hastaliktir. Prostat kanseri ise tamamıyla değişik bir hastalik olup Malign Prostat hastaligi olarak adlandirilir; başka bir deyişle kötü huylu bir hastaliktir. Prostat büyümesi ve prostat kanserinin tedavileri birbirlerinden bir sürü farklidir.

Prostata İyi Gelen Besinler: Susam taneleri ve Prostat büyümesi ile ilgili bilgi almak için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu