Prostata İyi Gelen Besinler: Susam taneleri

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostata İyi Gelen Bitkiler: Susam taneleriProstata İyi Gelen Besinler: Susam taneleri ile ilgili olarak Hindistan Üroloji Dergisi’nde yer alan bir araştırmaya göre, susam taneleri, prostat sağlığı bakımından elzem bir mineral olan çinko yönünden zengindir. BPH veya prostat kanseri olan erkeklerin vücutlarındaki çinko düzeyleri, sağlıklı bireylere kıyasla bazı durumlarda %75’e varan oranlara kadar daha düşük çıkmaktadır.

Çinko takviyeleriyle karşılaştırıldığında, gıdalarla alınan çinkonun vücuttaki emilimi daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Susam tanelerini tüketerek vücudunuzu destekleyebilirsiniz. Alternatif olarak istiridye, adzuki fasulyesi, kabak çekirdeği ve badem gibi çinko açısından zengin besinleri de deneyebilirsiniz.

Prostat Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Prostat bulguları yaygın olarak, prostat bezinin idrar yolu ve mesaneye yakın olması sebebiyle idrara çıkma sorunları olarak belirti gösterir ve idrar yolu enfeksiyonunu bulguları ile ortaklık işaret etmektedir. Prostat büyümesi halinde sık idrara çıkma, gece uykudan idrar amaçlı uyanma, zor işeme, yavaş idrar abir takım, idrarını tam bitirememe, idrar kaçırma, idrardan kan gelmesi, idrara ani sıkışma, idrarın kesik kesik çıkması, çatallı idrar çıkarma benzeri semptomlar olabilmektedir. Prostat büyümesinin en tehlikeli belirtisi, idrar yönteminin tıkayarak idrarın vücuttan atılmasına engel olmasıdır.

Prostat Büyümesinin İdrar Yaparken Belirtileri

İdrarın olup olmadığı konusunda tereddüt yasama

İdrar yaparken zorlanma ve acı

İdrarın zayıf ya da kesintili gelmesi

İdrar yaptıktan ardından hâlâ idrar var hissi

İdrara yaptıktan ardından idrar akıntısı

İdrara başlarken acı ve zorlanma

Prostat Büyümesinin İdrar Depolama Belirtileri

Artan idrara çıkma şıklığı (her 1-2 saatte bir)

İdrarı tutmada güçlük çekme

Geceleri sık sık idrara çıkma

İdrar sırasında ağrı ve yanma duygusu olarak sıralanabilir.

Prostat Kanseri ve Prostat Büyümesi Farklı Şeyler midir?

Kesinlikle evet. Prostat büyümesi olarak bilinen hastalık tıp dilinde Benign Prostat Hiperplazisi olarak adlandırılır ve bu sıkı huylu bir hastalıktır. Prostat kanseri ise tamamıyla değişik bir hastalık olup Malign Prostat hastalığı olarak adlandırılır; başka bir deyişle kötü huylu bir hastalıktır. Prostat büyümesi ve prostat kanserinin tedavileri birbirlerinden bir sürü farklıdır.

Prostata İyi Gelen Besinler: Susam taneleri ve Prostat büyümesi ile ilgili bilgi almak için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu