Prostata İyi Gelen Besinler: Somon balığı

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostata İyi Gelen Besinler: Somon balığıProstata İyi Gelen Besinler: Somon balığı ile ilgili olarak Somon balığı, omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olup bu yağ asitleri, sizi kalp ve damar hastalıklarından, kanserden ve romatizmal eklem iltihaplarından koruyabilmektedir. Yağ asitleri aynı zamanda prostaglandin sentezine de yardımcı olabilmektedir. Alternatif Tıp Dergisi’nde yayınlanmış olan bir çalışmaya göre, yağ asitlerinin eksikliği, prostat problemlerine yol açabilmektedir. Şayet balık tüketmekten hoşlanan biri değilseniz, cevizden, öğütülmüş keten tohumundan, kanola yağından ve barbunyadan da omega-3 alabilirsiniz. Bu da sizin sağlığınızda sadece prostat değil bir çok hastalığın da oluşmasını engellemektedir.

Prostat Kontrolünde Neler Yapılır?

45 yaşını dolduran her erkeğin yılda bir kere üroloji kontrolüne gitmesi lazımdır. Son Zamanlarda erkeklerde en sık görülen kanser türü meydana gelen prostat kanserinin erken tanısı amaçlı bu bir sürü mühimdir. Yıllık kontrollerde ‘PSA’ adı verilen bir kan tahlili ve parmakla prostat muayenesi yapılması bir sürü mühimdir. Bunun dışında ek tahlil gerekliliğine sizin şikâyetleriniz, aile hikayeniz benzeri verileri değerlendirerek üroloji doktorunuz karar verecektir.

İyi Huylu Prostat Büyümesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

BPH olarak adlandırdığımız iyi huylu prostat hastalığında tedavi öncelikle medikal olarak başka bir deyişle ilaçlar ile denenir. Hastaların büyük bir kısmında yalnızca ilaç tedavisi ve takip ömür boyu bu hastalığın semptomlarindan korunmak amaçlı yetecektir. İlaç tedavisi olması gerektiği kadar faydalı olmuyorsa cerrahi seçeneği gündeme gelir. Burada da hastanın prostatının büyüklüğü, yaşı, diğer hastalıkları benzeri veriler değerlendirilerek en uyumlu prostat ameliyatı tekniğine karar verilir.

Prostat Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Prostat ameliyatları son zamanlarda çok düşük riskle yapılabilmektedir. Bütün ameliyatlar amaçlı var meydana gelen enfeksiyon ve kanama riski bu ameliyatlarda da vardır. Ayrıca anestezi şekline yönelik değişen(belden aşağı (spinal) anestezi ya da genel anestezi) anestezi riskleri olabilmektedir. Bunun dışında bir sürü düşük oranlarda(yaklaşık %1) cinsel sorunlar, idrar tutma sorunları, idrar yapma sorunları de yaşanabilir.

Prostata İyi Gelen Besinler: Somon balığı ve diğer besinler için bizi takip edin. Prostat büyümesi ve prostat tedavisi hakkında bilgi almak için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ediniz.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu