Prostata İyi Gelen Besinler: Somon balığı

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostata İyi Gelen Besinler: Somon balığıProstata İyi Gelen Besinler: Somon balığı ile ilgili olarak Somon balığı, omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olup bu yağ asitleri, sizi kalp ve damar hastalıklarından, kanserden ve romatizmal eklem iltihaplarından koruyabilmektedir. Yağ asitleri aynı zamanda prostaglandin sentezine de yardımcı olabilmektedir. Alternatif Tıp Dergisi’nde yayımlanmış olan bir çalışmaya göre, yağ asitlerinin eksikliği, prostat problemlerine yol açabilmektedir. Şayet balık tüketmekten hoşlanan biri değilseniz, cevizden, öğütülmüş keten tohumundan, kanola yağından ve barbunyadan da omega-3 alabilirsiniz. Bu da sizin sağlığınızda sadece prostat değil bir çok hastalığın da oluşmasını engellemektedir.

Prostat Kontrolünde Neler Yapilir?

45 yasini dolduran her erkegin yilda bir kere üroloji kontrolüne gitmesi lazımdır. Son Zamanlarda erkeklerde en sik görülen kanser türü meydana gelen prostat kanserinin erken tanisi amaçlı bu bir sürü mühimdir. Yillik kontrollerde ‘PSA’ adi verilen bir kan tahlili ve parmakla prostat muayenesi yapilmasi bir sürü mühimdir. Bunun disinda ek tahlil gerekliligine sizin sikayetleriniz, aile hikayeniz benzeri verileri degerlendirerek üroloji doktorunuz karar verecektir.

Iyi Huylu Prostat Büyümesi Tedavisi Nasil Yapilir?

BPH olarak adlandirdigimiz iyi huylu prostat hastaliginda tedavi öncelikle medikal olarak başka bir deyişle ilaçlar ile denenir. Hastalarin büyük bir kisminda yalnızca ilaç tedavisi ve takip ömür boyu bu hastaligin semptomlarindan korunmak amaçlı yetecektir. Ilaç tedavisi olması gerektiği kadar faydali olmuyorsa cerrahi seçenegi gündeme gelir. Burada da hastanin prostatinin büyüklügü, yasi, diger hastaliklari benzeri veriler degerlendirilerek en uyumlu prostat ameliyati teknigine karar verilir.

Prostat Ameliyatinin Riskleri Nelerdir?

Prostat ameliyatlari son zamanlarda çok düsük riskle yapilabilmektedir. Bütün ameliyatlar amaçlı var meydana gelen enfeksiyon ve kanama riski bu ameliyatlarda da vardir. Ayrica anestezi sekline yönelik degisen(belden asagi (spinal) anestezi ya da genel anestezi) anestezi riskleri olabilmektedir. Bunun disinda bir sürü düsük oranlarda(yaklasik %1) cinsel sorunlar, idrar tutma sorunları, idrar yapma sorunları de yasanabilir.

Prostata İyi Gelen Besinler: Somon balığı ve diğer besinler için bizi takip edin. Prostat büyümesi ve prostat tedavisi hakkında bilgi almak için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresini ziyaret ediniz.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu