Prostata İyi Gelen Besinler: Sebzeler

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostata İyi Gelen Besinler: SebzelerProstata İyi Gelen Besinler: Sebzeler ile ilgili olarak Sebzelerin fazla tüketilmesi, BPH riskinizi düşürmeye yardımcı olabilir. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler, antioksidan yönünden zengin olmaları sebebiyle önemlidir. Brokoli gibi Turpgiller familyasından olan sebzeler de, BPH ve prostat kanseri dâhil olmak üzere prostat problemleri riskini azaltmaktadır.

Urology dergisinde yayımlanmış bir araştırmaya göre düzenli olarak soğan ve sarımsak tüketen kişilerde de BPH riski daha düşük çıkabilmektedir. Soğan ve sarımsak çoğu kez enfeksiyonla mücadelede doğal ilaç olarak kullanılmakta olup bağışıklık sistemini de güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.

Prostat İltihabının Nedenleri Nelerdir?

Prostat iltihabının gerçek ve tam faktörü tıp dünyası aracılığıyla kesinlikle olarak belirlenebilmiş değildir. Bu konuda pek çok teori mevcuttur. Bir Takım prostatit tipleri cinsel yöntemle iltihap bulaşmasına bağlanmıştır. Bu bulaşmalar sonucu olarak meydana çıkan akut yada kronik bakteriyel prostatit daha daha sonra prostatta daimi (kronik) enfeksiyon meydana getirebilmektedir. Bu tip enfeksiyonlar penis ucundan üretra aracılığıyla prostata geçiş gösterirler.
Prostat, enfeksiyon gelişimi için uygun bir zemin meydana gelen salgı bezi yapısında bir organdır. İçinde prostat sıvısı üreten çok ince kanallar vardır. Bu kanallar enfeksiyona ne sebeple meydana gelen mikroorganizmaların tutunması için uygun ortam hazırlar.
Bakteriyel prostatit bulaşıcı (cinsel yöntemle bulaşan) bir hastalık değildir. Hasta cinsel partnerine bakteriyel prostatit bulaştırmaz.
Bazı vaziyetlerde yada bir takım tıbbi müdahaleler sonrasında bakteriyel prostatit gelişme riski artar. Hastaya sonda takılması yada ürolojik bir operasyon geçirmiş olması prostatit riskini arttırmaktadır.
Kronik prostatit ve kronik pelvik ağrı sendromları atipik mikroorganizmalar sebebiyle meydana çıkmaktadır. Bunlardan sık görülenler; klamidya mikoplazma benzeri cinsel yöntemle bulaşan mikroorganizmalar olabilir. Prostatın çevresindeki organlarda ağrı görülmesi sık rastlanan bir durumdur. Prostat çevresindeki sinirler ve kaslar süresince ağrı yansıyan ağrı halinde etraf dokulara yayılır.

Prostat Kanseri Önlenebilir mi?

Hayır. Fakat genellikle sağlığınızı savunacak önlemleri almak ve düzenli kontrolleri yaptırmakla riski azaltabilirsiniz.

Prostata İyi Gelen Besinler: Sebzeler, prostat tedavisi ve prostat merkezleri hakkında detaylı bilgi için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu