Prostata İyi Gelen Besinler: Domates

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostata İyi Gelen Besinler: DomatesProstata İyi Gelen Besinler: Domates ile ilgili olarak domates, kırmızı rengini veren parlak bir karotenoid olan likopen yönünden zengindir. Likopen, prostat kanseri riskini azaltabilmesinin yanında Ulusal Kanser Enstitüsü’ne göre BPH olan erkeklere de yararlıdır. Likopen aynı zamanda prostat iltihabı ve BPH ile bağlantılı bir protein olan antijenin kandaki düzeyini de düşürmeye yardımcıdır.

Domates ve domates ürünleri (salça ve domates suyu gibi) en iyi likopen kaynaklarını teşkil eder. Bu karotenoidi ayrıca kavun, kayısı, pembe greyfurt ve papaya meyvesinden de alabilirsiniz.

Lazer Tedavisinden Sonra Hemen Taburcu Olunur mu?

Prostat tedavisinde son zamanlarda hayli yaygın meydana gelen lazer uygulamalarının pekçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar;
Kanama tehlikesi yoktur.
Hasta yalnızca bir gece hastanede kalır, ertesi günü taburcu olur.
Sondası iki gün içerisinde alınır.
Normal hayatına çok hızlı döner.

Lazerli Ameliyata Ağrısız Tedavi İmkanı

Çok büyük olmayan prostatlarda anestezi altında idrar yolundan girip prostatın içerden kesilip çıkartılması halinde yapılmış olan kapalı operasyonlar (TUR, TUİP, Mikrodalga, Laser, Holmium, Greenlight, Redlight) uygulanabilir. Belli bir sınırın üzerindeki büyük prostatlarda, favori karnın alt kısmında yapılmış olan ufak bir kesi ile açık ameliyat yapmaktır.

Çok büyük olmayan prostatlarda ise Neodym-YAG, Holmium, Greenlight, LIFE-Laser benzeri farklı lazer teknikleri uygulanabilir. Cerrahi yollar içinde lazerler son zamanlarda yaygınlık kazanmıştır. Lazer uygulaması yalnızca bir saat sürer.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında taburcu meydana gelen hastada dokuların tam iyileşmesi üç hafta süreceği için; bu vakti sıcak bir ortamda istirahat ederek ve verilen ilaçları faydalanarak geçirmeli, bol sıvı alıp sık idrara çıkarak idrar yollarının yıkanmasını sağlamalıdır.

Kapalı ya da açık, tüm ameliyatlardan ardından prostat kapsülü içeride kaldığı için burada daha ardından kanser gelişebilir. Prostat operasyonu olmak, hastayı prostat kanseri olma riskinden kurtarmaz. Bu sebeple, prostat operasyonu geçiren bireylerin altı ayda bir yapılmış olan ürolojik kontrollere gitmesi gerekirçhaberturk.com dan alınmıştır.

Prostata İyi Gelen Besinler: Domates ve diğer iyi gelen besinler için bizi takip edin. Prostat hakkında detaylı bilgi almak için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu