Prostat Testi

Ekleyen: Andromed Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Prostat testi konusu ile ilgili olarak prostat erkeklerde görülen bir rahatsızlıktır ve ileri yaşlarda görülür. Bazı uzmanlar eğer yeterince uzun yaşayabilecek kadar yaşamış erkeklerin hepsinde prostat görüleceğini savunur. Yani ilerleyen yaşlarda her erkekte görülebilecek olan bir rahatsızlık türüdür. Prostat büyüyünce idrar yolunu tıkayabilir bu hastaya rahatsızlık verir. Uzmanlar yapacakları muayenede bir kaç küçük testle bu sorunun olup olmadığını anlayabilmektedirler. Prostatit bir iltihaptır kesin tedavisi yoktur. Peki prostatit tedavi edilmezse ne olur kendimiz yapabilir miyiz? Rahatsızlık verip rahatsız eder mi prostatit tedavi edilmezse ne olur yardım almalı mıyız?

 

prostat testi

Tedavi Edilmesi Şart Mı Prostat Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir?

Prostat büyümesi prostat kanseri (kötü huylu prostat) olmadıkça tedavi edilmesi gerekmez ama kişiye rahatsızlık vereceğinden dolayı hastanın yaşam standartlarını düşürür. Bu sebeple de hastaların büyük bir çoğunluğu tedavi olmayı seçer ve prostat büyümesi nasıl tedavi edilir araştırma yapmaya başlar. Peki, prostat büyümesi nasıl tedavi edilir kendimiz yapabilir miyiz? Riskleri var mıdır prostat büyümesi nasıl tedavi edilir, tedavi tehlikeli midir?

 

Riskleri Var Mı Prostat Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir Yöntemleri Nelerdir?

Her tedavi yönteminin kendince bir riski olacağı unutulmamalıdır. Basit bir ilaç kullanırken bile içeriğindeki bir maddeye karşı alerjimiz varsa bu bizde alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. O yüzden prostat büyümesi nasıl tedavi edilir sorusunun cevabını ararken kendi bulduğumuz yöntemleri denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmalıyız. Çevremizde bu sorunu yaşamış insanlara prostat büyümesi nasıl tedavi edilir diye cevap arayarak bu sorunun cevabını bulamayız. Prostat büyümesinin iki farklı tedavi yöntemi vardır birincisi ilaç kullanarak tedavi edilebilir. İlaçlar idrar yolunun genişlemesine neden olur bu sayede rahatsızlık hissedilmez sadece yaşam boyu bu ilacı kullanarak bu hastalığın kişiye verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırabiliriz. İkinci yöntem ise cerrahi operasyonla hastalığın tedavi edilmesidir. Cerrahi operasyonla açık ya da kapalı olarak tedavi gerçekleştirilebilir.

Kapalı cerrahi operasyonda lazer kullanılır ve kanama nerdeyse hiç olmaz yara diğer operasyona göre daha çabuk bir şekilde iyileşebilir. Nasıl bir tedavi uygulanacağı ise hastanın durumuna göre değişiklik gösterir. Eğer prostat ilaçla tedavi edilemeyecek duruma gelmişse doktor hastayı cerrahi operasyona yönlendirir. Cerrahi operasyonun açık mı kapalı mı yapılacağına yine doktorun karar vermesi gerekir. En yaygın yapılan cerrahi operasyon TURP’tur (prostatın idrar yolundan alınması). Bu tedavi yöntemi uygulanırsa hastanın hastanede 2-3 gün kalması gerekir ve ilk iki gün sonda kullanılması gerekebilir. Uzun süreli görülen yan etkileri arasında geriye boşalma, idrarda kan görülebilir. Şimdi prostat büyümesi nasıl tedavi edilir öğrendik. Peki, prostatit tedavi edilmezse ne olur?

 

Prostat İltihabı Prostatit Tedavi Edilmezse Ne Olur?

 

Bu rahatsızlıktan muzdarip olanlar prostatit tedavi edilmezse ne olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Prostat kestane büyüklüğünde 20 gr ağırlığında içerisinden idrar borusunun geçtiği, meninin atılmasını sağlayan kanalların geçtiği bir organdır. Bu organın iltihabına prostat iltihabı yani prostatit denir. Kendi içinde akut ve ya kronik iltihapları olabilir. Peki, prostatit tedavi edilmezse ne olur bize sorun çıkarır mı? Belirtileri ateşin yükselmesi, idrar yapmada sıklık ve zorluk, yorgunluk hissi, eklem ve kas ağrıları, idrara sık çıkma ve idrar yaparken yanma şeklinde ortaya çıkar. Öyle ise prostatit tedavi edilmezse ne olur sorusu yine aklımızı kurcalar. Aslında prostatın tedavisi tam anlamıyla yoktur sadece tıbbi rehabilitasyonla mühim bir ölçüde kontrol altına alınabilir. Böylece prostatit tedavi edilmezse ne olur sorusuna kısmen cevap buluyoruz. Detaylı bilgi için http://www.prostattedavisi.com.tr/prostat-buyumesi-nasil-anlasilir adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu