Prostat Nedenleri

Ekleyen: Andromed Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Prostat nedenleri konusu ile ilgili olarak günümüzün sağlık alanında en çok rastlanılan rahatsızlıklardan birisi prostat rahatsızlığı olmaktadır. Türkiye’de ve dünyanın geri kalan diğer ülkelerin de her üç erkekten ikisinde meydana gelen prostat rahatsızlığının nedenleri ise tıp dünyasını bu alanda çalışmalar yapmaya itmektedir. Bilindiği üzere kanser hastalıklarında olduğu gibi prostat rahatsızlığında da kötü huylu ve iyi huylu prostat meydana gelebilmektedir. Bu anlamda tüm dünya genelinde prostat rahatsızlığı ile ürologlara muayeneye giden hastaların çoğunluğuna iyi huylu prostat teşhisi konulmaktadır. Sanılan yanlış bir bilgini aksine iyi huylu prostat yani BPH, hastada kanser oluşumuna neden olmaz. Devam etmesi halinde kansere dönüşmez. Fakat hastanın normal yaşantısında alışmış olduğu idrar yapma düzenine zarar verir. Bu da kişinin idrarını yaparken acı çekmesine, rahatsızlık hissine kapılmasına ve gece ağrılarına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra doğru teşhisin konulabilmesi adına hastanın bir üroloğa muayene olması ve prostatın iyi huylu prostat veya kötü huylu prostat olduğuna dair teşhisin konulması ve buna uygun olarak tedavilere başlanılması gerekmektedir.

İyi Huylu Prostat Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

Öncelikli olarak insanlarda yaygın olarak bilinen yanlış bir anlayış iyi huylu prostat rahatsızlığının zararsız olduğu ve tedavi edilmesinin şart olmadığıdır. Evet, aslında kötü huylu prostatın aksine iyi huylu prostat rahatsızlığı hastada kanser oluşumuna neden olmaz. Fakat hasta tedavi olmadığı süre boyunca idrar tutamama gibi sosyal hayatını olumsuz etkileyecek pek çok sorun ile karşı karşıya kalır. Bu sorunların kaynağının anlaşılabilmesi için ise iyi huylu prostat rahatsızlığının neden olduğunun anlaşılması oldukça önem arz etmektedir. Prostat aslında erkek vücudunda, idrar kesesi ile mesane çıkışında yer alan idrar kanalının arasında bulunan önemli bir bezdir. Bölgede görevi ise menide bulunan bir sıvının salgılanmasıdır. Bu bez, kişinin yaşının ilerlemesi ile büyümektedir. Tam olarak iyi huylu prostat oluşumunun nedeni ise budur. Normalden fazla ölçülerde büyüyen prostat bezi zaman içerisinde bölgede çeşitli zararlara neden olarak iyi huylu prostat oluşumuna neden olur.

İyi Huylu Prostatın Robotik Prostat Ameliyatı İle Tedavisi Nasıldır?

İster iyi huylu olsun ister kötü huylu, prostat ameliyatları oldukça zor ve dikkatle yapılması gereken cerrahi müdahaleler arasında yer almaktadır. Bu ameliyatlarda yapılabilecek en küçük hata, kişinin ömrü boyunca taşıyacağı sorunlara neden olabilmektedir. Bu anlamda gelişen teknoloji biliminin tıp alanına kattığı ve prostat ameliyatlarını kolaylaştıran yöntemlerden birisi robotik prostat ameliyatları olmaktadır. Normal bir cerrahın zorlanacak yapabileceği işlemleri büyük bir kolaylık ve rahatlık ile yapılabilen robotik prostat ameliyatı, kişinin cinsel hayatında ve idrar alışkanlıklarında önemli bir yeri ve önemi bulunan damarlara ve sinirlere zarar vermemektedir. Bu sayede kişinin cinsel yaşantısı ve idrar kontrolü tamamen geriye kazanılabilmektedir. Aynı zamanda robotik prostat ameliyatı fiyatı bu denli önemli bir operasyon için oldukça cazip rakamlar arasındadır.

Robotik Prostat Ameliyatı Fiyatı Hangi Hastanede Ne Kadardır?

Kötü huylu ve iyi huylu prostat hastalarının geleceğine ışık tutan robotik prostat ameliyatı fiyatı bu kadar önemli bir operasyon için oldukça uygun fiyatlara yapılabilmektedir. Aynı zamanda ameliyatın yapılacağı illerin ve hastanelerin de robotik prostat ameliyatı fiyatı konusunda farklılar kazandığı iyi bilinmelidir. Bu anlamda prostat hastalarının tüm hastanelerde robotik prostat ameliyatı fiyatı için ödeyeceği tutar hastaneye göre değişmektedir. Örnek olarak vermek gerekirse kamu hastanelerinde yapılan robotik prostat ameliyatı fiyatı 3 bin liraya yapılabilirken, bu rakam özel hastanelerde robotik prostat ameliyatı fiyatı 9 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra özel sağlık sigortasının, özel hastanelerde uygulanan robotik prostat ameliyatı fiyatı kadarını ödediğini bilmekte fayda var. Aynı şekilde kamu hastanelerinde uygulanan robotik prostat ameliyatı fiyatı tamamı olmasa da bir kısmı devlet tarafından da ödeniyor. Detaylı bilgi için http://www.prostattedavisi.com.tr/prostat-neden-buyur/ sitesi ziyaret edilebilir.

 

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu