Prostat Lazer Tedavisi

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Erkekleri en büyük sorunları arasında en başlardan biri olan prostat lazer tedavisi ya da daha birçok farklı yöntem ile de günümüzden tedavi edilebilmektedir. Bu noktada prostat denince aslına bakılırsa akla hemen her ne kadar hastalık gelse durum öyle değildir. Prostat daha çok idrar yapma organı olarak geçmektedir. Bununla birlikte prostat belirli bir zaman içerisinde bir takım nedenlerden ötürü de sorunlar çıkarmaya başlar. Bu sorunların başında idrar yapma zorluğu bulunmaktadır. Bununla birlikte aynı zamanda sık sık tuvalete çıkma ya da tuvalet yapılırken son derece zorlanma gibi daha birçok değişik sorun bulunmaktadır.

Prostat Lazer Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Bu tür bir sorun adına tedavi yöntemleri arasında prostat lazer tedavisi ile birlikte ameliyat tedavisi ve bunun yanı sıra aynı zamanda bir takım radyoaktif yani ışın yöntemi de bulunmaktadır. Bu tür birçok yöntem ile prostat sorunları son derece kolay bir şekilde çözüme kavuşmaktadır. Bu noktada iki farklı prostat sorunu bulunmaktadır. Bunlardan ilki prostat büyümesi sorunudur ve özellikle de belirli bir yaştan sonra erkeklerin büyük bir çoğunluğunda gün yüzüne çıkar.

Bununla birlikte aynı zamanda bir de bunu çok da kötü bir durumu olan prostat kanseri bulunmaktadır. Yinede hangisi olursa olsun ikisinin de tedavisi mümkündür. Bu noktada prostat kanseri eğer büyük bir oranda ilerlemiş ise o zaman bunun için prostat lazer tedavisi yerine cerrahi ameliyat yöntemi bulunmaktadır. bunun için de prostat noktasında büyük bir kısım alınarak hastanın kanserli kısmı kesilerek alınır.

Prostat Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bunun yanı sıra bir de prostat büyümesi vardır ve bununla birlikte az bir seviyede ilerlemiş prostat kanseri ya da prostat büyümesi prostat lazer tedavisi ile tamamen düzeltilebilmektedir. Bunun yanı sıra aynı zamanda bu tür bir tedavi yöntemleri arasında genel olarak bir yandan Brakiterapi yöntemi bir diğer yandan radyoterapi yöntemi bulunmaktadır.

Bu iki türden biri olan brakiterapi prostat lazer tedavisi açısından farklı olarak bir takım çekirdekler iğne aracılığı ile sorunlu olan kısımdaki dokulara aşılanmakta ve bununla birilikte aynı zamanda bu kısımda ortaya çıkan tüm tümör tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca radyoterapi yöntemi ile hiçbir fiziksel müdahale olmadan prostat lazer tedavisi sayesinde üstelik en derin bölgelere kusursuz olarak müdahale edilebilmektedir.

Prostat Hangi Yaşlarda Ortaya Çıkar?

Özellikle de 45 yaşından sonra prostat noktasında ister bir prostat büyümesi olarak isterse de prostat kanseri bu yaşta sonra gösterir. Üstelik yaş ilerledikçe bu noktada 65 yaşından fazla olan kişi ya da kişilerin büyük bir çoğunluğunda bu durum bir prostat kanseri olarak büyük oranda meydana gelebilmektedir. Fakat prostat lazer tedavisi ile tüm bu sorunlar kısa bir süre içerisinde yapılabilmektedir.

Etiketler:,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu