Prostat büyümesini engellemek

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostat büyümesini engellemek nasıl olur?

Prosta büyümesi nasıl engellenir ? Her prostat büyümesi kanser olmamak sarti ile kesinlikle iyileştirme edilmek zorunda degildir. Kisinin sikayetleri, hayat kalitesinin bozulma derecesi, prostatin diger organlara yaptigi etkiler, isemenin hizi, gücü, içerde idrar kalip kalmamasi benzeri faktörler bevliye uzmanina bu konuyla alakalı hüküm verdirici temel faktörlerdir. Tüm bu bilgiler edinildikten ardından eger, hafif ve temel tek prostat büyümesi varsa, kisinin hayat kalitesini bozmuyorsa etkin izlem adini verdigimiz belli araliklarla kisi takip edilebilir.

Kisi kesinlikle tibbi yardima gereksinim duyuyorsa prostati küçülten diyemesek dahi prostat büyümesinin olusturdugu sikayetleri ortadan kaldiran ilaç tedavileri vardir. Bu ilaçlar yeryüzünde nihai derece yaygin tek sekilde kullanilmaktadir ve ciddi hemen yan tesirleri de yoktur. Bu çeşit ilaçlardan gün içerisinde tek tane yutmak suretiyle idrar sikayetleri asgari düzeylere indirilebilir. Bu dönemi geçmis ek olarak ileri sikayetler varsa kisinin hayat kalitesi gerçekten bozuluyorsa veya prostat büyümesi iltihap benzeri tas benzeri kanama benzeri idrarin akamayip içerde birikmesiyle böbreklere kayıp vermesi benzeri tek takim sikayetler yaratiyorsa o zaman cerrahi müdehale başka bir deyişle operasyon gündeme gelir. Prostat ameliyatinin kapali ve açik benzeri degisik metotları vardir.

Prostat büyümesi, prostatin bulundugu koltuk bakımından başka bir deyişle idrar kesesinin tam çikisinda, agzinda veya boynunda diye ifade ettigimiz içinden idrar kanalinin geçtigi tek pozisyonda olmasi bakımından yükselen prostat, içinden geçtiğimiz idrar kanalini başka bir deyişle penisin içinden süren idrar kanalini sikistirip daralttigi amaçlı isemeye ait belirtilerle karsimiza gelir.

Prostat büyümesini engellemek

 

Prostat büyümesini engellemek

Prostat büyümesini engellemek dışında belirtileri de önemlidir.

Prostat Büyümesinin Belirtileri

Sik idrara çikma
Gece uykudan uyanip idrara çikma
Kesik Kesik iseme
Çatallanarak, dagilarak, fiskiye benzeri iseme
Idrari baslatirken zorlanma
Idrar biterken damlayarak kesilmesi
Idrar bittikten ardından kisinin rahatlayamamasi
Kisa tek zaman ardından tek ek olarak idrar hissinin gelmesi
Idrar yaparken yanma, sizlama olmasi

Bu belirtilerden hepsinin olmasi gerekmez. Bunlardan biri veya tek kaçi 40 li yaslardan ardından tek erkekte görülürse prostat baslangici bulguları olarak düsünülmeli ve kesinlikle yetkin tek bevliye uzmanina muayeneye gidilmelidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu