Prostat Büyümesini Engellemek

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostat Büyümesini Engellemek Nasıl Olur?

Prostat büyümesi nasıl engellenir ? Her prostat büyümesi kanser olmamak şartı ile kesinlikle iyileştirme edilmek zorunda değildir. Kişinin şikayetleri, hayat kalitesinin bozulma derecesi, prostatın diğer organlara yaptığı etkiler, isemenin hızı, gücü, içerde idrar kalıp kalmaması benzeri faktörler bevliye uzmanına bu konuyla alakalı hüküm verdirici temel faktörlerdir. Tüm bu bilgiler edinildikten sonra eğer, hafif ve temel tek prostat büyümesi varsa, kişinin hayat kalitesini bozmuyorsa etkin izlem adını verdiğimiz belli aralıklarla kişi takip edilebilir.

Kişi kesinlikle tıbbi yardıma gereksinim duyuyorsa prostatı küçülten diyemesek dahi prostat büyümesinin oluşturduğu şikayetleri ortadan kaldıran ilaç tedavileri vardır. Bu ilaçlar yeryüzünde nihai derece yaygın tek şekilde kullanılmaktadır ve ciddi hemen yan tesirleri de yoktur. Bu çeşit ilaçlardan gün içerisinde tek tane yutmak suretiyle idrar şikayetleri asgari düzeylere indirilebilir. Bu dönemi geçmiş ek olarak ileri şikayetler varsa kişinin hayat kalitesi gerçekten bozuluyorsa veya prostat büyümesi iltihap benzeri taş benzeri kanama benzeri idrarın akamayıp içerde birikmesiyle böbreklere kayıp vermesi benzeri tek takım şikayetler yaratıyorsa o zaman cerrahi müdehale başka bir deyişle operasyon gündeme gelir. Prostat ameliyatının kapalı ve açık benzeri değişik metotları vardır.

Prostat büyümesi, prostatın bulunduğu koltuk bakımından başka bir deyişle idrar kesesinin tam çıkışında, ağzında veya boynunda diye ifade ettiğimiz içinden idrar kanalının geçtiği tek pozisyonda olması bakımından yükselen prostat, içinden geçtiğimiz idrar kanalını başka bir deyişle penisin içinden süren idrar kanalını sıkıştırıp daralttığı amaçlı işemeye ait belirtilerle karşımıza gelir.

Prostat Büyümesini Engellemek

Prostat büyümesini engellemek

Prostat büyümesini engellemek dışında belirtileri de önemlidir.

Prostat Büyümesinin Belirtileri

Sik idrara çıkma

Gece uykudan uyanıp idrara çıkma

Kesik Kesik işeme

Çatallanarak, dağılarak, fıskiye benzeri işeme

İdrarı başlatırken zorlanma

İdrar biterken damlayarak kesilmesi

İdrar bittikten ardından kişinin rahatlayamaması

Kisa tek zaman ardından tek ek olarak idrar hissinin gelmesi

İdrar yaparken yanma, sızlama olmasi

Bu belirtilerden hepsinin olması gerekmez.

Bunlardan biri veya tek kaçı 40 lı yaşların ardından tek erkekte görülürse prostat başlangıcı bulguları olarak düşünülmeli ve kesinlikle yetkin tek bevliye uzmanına muayeneye gidilmelidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu