Prostat Büyümesinde Etkili Besinler

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostat Büyümesinde Etkili Besinler ile ilgili olarak prostat büyümesine iyi gelen belirli besinler vardır. Bu besinleri tüketen kişilerde görülme oranı azalmaktadır. Bu meyveleri tek tek tanıtacağız. Bizi takip edin sağlıklı kalın.
Prostat Büyümesinde Etkili Besinler

Beslenme Tarzınızı, Koruyucu Bir Kalkan Haline Dönüştürün

Mayo Clinic’e göre, 60 yaşın üzerindeki erkeklerin yüzde ellisi prostat büyümesinden veya iyi huylu prostatik hiperplaziden (BPH) yakınmaktadır. 85 yaşına kadar erkeklerin yüzde 95’inden fazlası yaşamlarını BPH ile birlikte sürdürecektir. İyi haber ise bazı vitaminler ve mineraller yönünden zengin bir diyetin prostat sağlığınızı koruyabilmesi ve BPH riskinizi azaltabilmesidir. Ayrıca, aşırı kilolu olmak da BPH için bir diğer risk faktörü olduğundan, hem kilonuzu hem de riskinizi azaltmak açısından besin değeri olan gıdaları seçmek en iyi yoldur.

Prostat Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Iyi huylu prostat büyümesi ve prostat kanserinin bulguları birbirine benzerdir. Bunların bulguları, idrara çıkma sayısındaki artış, gece idrara çıkma, idrar akım hızının azalması, kesintili idrar yapma, idrarinin tam anlamıyla bosaltamama duygusu, acil tuvalete yetişme duygusu, bazen de tuvalete yetişirken idrar kaçırmadır. Gün içerisinde 7-8 seferden daha fazlası, sık idrara gitme olarak değerlendirilir. Bu şikâyetlere sahip meydana gelen hastalar bir üroloji uzmanına gitmelidir.

İyi Huylu Prostat Büyümesi Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

İyi huylu prostat ve kötü huylu prostat hastalığının tedavileri farklıdır. İyi huylu prostat büyümesi toplumda fazladan görülür ve yaşa bağlı olarak görülme sıklığı artar. İyi huylu prostat büyümesinin tedavisine doktor karar verir. Bazı vaziyetlerde tedaviye gerek olmaz. Bazı vaziyetlerde ilk olarak ilaç tedavisi denenir. İlaç tedavisine cevap vermeyen veya tıbbi sorunları nedeniyle ilaç kullanamayacakların tedavisi ise ameliyattir.

Prostat Büyümesi Tekrar Etme Olasılığı Nedir?

Halk arasında bir kere prostat olduysan 5-6 yıl sonra bir daha prostat olacaksın ya da bir daha tekrar prostat ameliyatı olacaksın benzeri veriler vardır. Bu plazma kenetik ve holep yöntemleriyle bu artık minimum düzeye gelmiştir. Bu yolların getirdiği en büyük konfor, nüksedecek doku bırakılmaması. Plazma kenetik ve holep şu an en gelişmiş prostat tedavi yöntemleridir. Medikal yeterliliği meydana gelen herkese uygulanabilir. Yaşla alakalı hiçbir kısıtlama yoktur. Ayrıca bu iki operasyonda kanama minumum seviyede olmaktadır. Hastanın taburcu edilmesi de hızlanıyor.

Prostat Büyümesinde Etkili Besinler ve Prostat büyümesi yapan hastaneler hakkında bilgi almak için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu