Prostat Büyümesinde Etkili Besinler

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostat Büyümesinde Etkili Besinler ile ilgili olarak prostat büyümesine iyi gelen belirli besinler vardır. Bu besinleri tüketen kişilerde görülme oranı azalmaktadır. Bu meyveleri tek tek tanıtacağız. Bizi takip edin sağlıklı kalın.Prostat Büyümesinde Etkili Besinler

Beslenme tarzınızı, koruyucu bir kalkan haline dönüştürün

Mayo Clinic’e göre, 60 yaşın üzerindeki erkeklerin yüzde ellisi prostat büyümesinden veya iyi huylu prostatik hiperplaziden (BPH) yakınmaktadır. 85 yaşına kadar erkeklerin yüzde 95’inden fazlası yaşamlarını BPH ile birlikte sürdürecektir. İyi haber ise bazı vitaminler ve mineraller yönünden zengin bir diyetin prostat sağlığınızı koruyabilmesi ve BPH riskinizi azaltabilmesidir. Ayrıca, aşırı kilolu olmak da BPH için bir diğer risk faktörü olduğundan, hem kilonuzu hem de riskinizi azaltmak açısından besin değeri olan gıdaları seçmek en iyi yoldur.

Prostat Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Iyi huylu prostat büyümesi ve prostat kanserinin bulguları birbirine benzerdir. Bunlarin bulguları, idrara çikma sayisindaki artis, gece idrara çikma, idrar akim hizinin azalmasi, kesintili idrar yapma, idrarinin tam anlamiyla bosaltamama duygusu, acil tuvalete yetisme duygusu, bazen de tuvalete yetisirken idrar kaçirmadir. Gün Içerisinde 7-8 seferden daha fazlasi, sik idrara gitme olarak degerlendirilir. Bu sikayetlere sahip meydana gelen hastalar bir üroloji uzmanina gitmelidir.

İyi Huylu Prostat Büyümesi Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Iyi huylu prostat ve kötü huylu prostat hastaliginin tedavileri farklidir. Iyi huylu prostat büyümesi toplumda fazladan görülür ve yasa bagli olarak görülme sikligi artar. Iyi huylu prostat büyümesinin tedavisine doktor karar verir. Bazi vaziyetlerde tedaviye gerek olmaz. Bazi vaziyetlerde ilk olarak ilaç tedavisi denenir. Ilaç tedavisine cevap vermeyen veya tibbi sorunlari nedeniyle ilaç kullanamayacaklarin tedavisi ise ameliyattir.

Prostat Büyümesi Tekrar Etme Olasılığı Nedir?

Halk arasinda bir kere prostat olduysan 5-6 yil sonra bir daha prostat olacaksin ya da bir daha tekrar prostat ameliyati olacaksin benzeri veriler vardir. Bu plazma kenetik ve holep yöntemleriyle bu artik minimum düzeye gelmistir. Bu yolların getirdigi en büyük konfor, nüksedecek doku birakilmamasi. Plazma kenetik ve holep su an en gelismis prostat tedavi yöntemleridir. Medikal yeterliligi meydana gelen herkese uygulanabilir. Yasla alakalı hiçbir kisitlama yoktur. Ayrica bu iki operasyonda kanama minumum seviyede olmaktadir. Hastanin taburcu edilmesi de hizlaniyor.

Prostat Büyümesinde Etkili Besinler ve Prostat büyümesi yapan hastaneler hakkında bilgi almak için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu