Prostat büyümesi üre

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostat büyümesi üre prostatta üç çeşitli sıkıntı olabilir: büyüme, iltihap, kanser.Bunlarin ayirt edilmesinde Amerikan ve Avrupa Üroloji Derneklerinin de kabul ettigi yapilmasi kesinlikle gereken ve yapilmasi faydali meydana gelen bir takim araştırma ve muayeneler vardir. Hastalarin tümüne, yaslari her halükarda makattan prostat muayenesi ilk basamak olarak yapilmasi gereken olan kontrol yöntemidir. Burada üroloji egitimi sirasinda alinan tecrübe ile prostattaki büyümenin nitelikleri hekim tarafindan degerlendirilerek lüzumsuz testlerden kaçinilabilir. Bundan ardından tam idrar analizi ve PSA(prostat spesifik antijen ) isimi verilen kan analizi ile,hastanin üre ve kreatinin degerlerinin ölçülmesi gerekir. PSA kan analizi kanser amaçlı tek belirleyici olmasa da bizlere kanser taramasinda yardimci meydana gelen mühim tek ön testtir. Eger hastanin yasi 70 in üstünde ise ve muayenesi normal ise bu test de istenmeyebilir.

Prostat büyümesi üre

Prostat büyümesi üre
Prostat büyümesi üre yanında Öncelikle prostati bir hastalik olarak tanimlamak yanlistir. Prostat bütün erkeklerde kadın karnindan bu yana var meydana gelen göz,kulak, karaciger benzeri bir organimizdir.Erkekte meninin sivi kismini yapimindan sorumludur.Prostatin bulundugu konum ve yapisi itibari ile arzu eder iltihap, arzu eder kanser ister de yasla beklenen normal büyüme olsun sikayetler daima benzer sekilde gelisir. Prostat hastaliklari konusunda olarak çoğunlukla karsimiza çikan sikayetler arasinda, sik idrara çikma, idrarin çatal olmasi, idrar yaparken yanma, idrar yaptiktan ardından mesaneyi tam bosaltamama duygusu, gece idrara kalkma ve idrar yapamama sayilabilir.

Önerilen tedavi yöntemleri Tipta en mühim noktalardan birisi “primum non nocere” başka bir deyişle “önce kayıp verme”dir. Hiçbir tedavi masum degildir ve her biri amaçlı bir bir dogru tedavi seçenegi yoktur. Bir Takim vatandaşlar amaçlı bir tedavi seçenegi ek olarak uygunken bazilari amaçlı bu dogru olmayabilir. Önce basamakta asla pratik kolay operasyon karari vermemek gerektigi kanisindayim. Nihai Zamanlarda prostata bagli tikanikliklarin tedavisinde nihai derece gösterişli ilaç tedavileri vardir. Insanlara operasyon seçeneginin başka bir deyişle sira bu tedavilerin de oldugunun ve tesirlerinin denenmesi kanaatintabir. Elbette ki, ilaç tedavi alternatifleri yeteri kadar olmadiginda prostat ameliyatlari gündeme gelmekte.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu