Prostat Büyümesi Üre

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostat büyümesi üre prostatta üç çeşitli sıkıntı olabilir: büyüme, iltihap, kanser.Bunların ayırt edilmesinde Amerikan ve Avrupa Üroloji Derneklerinin de kabul ettiği yapılması kesinlikle gereken ve yapılması faydalı meydana gelen bir takım araştırma ve muayeneler vardır. Hastaların tümüne, yaşları her halükarda makattan prostat muayenesi ilk basamak olarak yapılması gereken olan kontrol yöntemidir. Burada üroloji eğitimi sırasında alınan tecrübe ile prostattaki büyümenin nitelikleri hekim tarafından değerlendirilerek lüzumsuz testlerden kaçınılabilir. Bundan ardından tam idrar analizi ve PSA(prostat spesifik antijen ) işimi verilen kan analizi ile,hastanın üre ve kreatinin değerlerinin ölçülmesi gerekir. PSA kan analizi kanser amaçlı tek belirleyici olmasa da bizlere kanser taramasında yardımcı meydana gelen mühim tek on testtir. Eğer hastanın yaşı 70 in üstünde ise ve muayenesi normal ise bu test de istenmeyebilir.

Prostat Büyümesi Üre

Prostat büyümesi üre

Prostat büyümesi üre yanında Öncelikle prostatı bir hastalık olarak tanımlamak yanlıştır. Prostat bütün erkeklerde kadın karnından bu yana var meydana gelen göz,kulak, karaciğer benzeri bir organımızdır. Erkekte meninin sıvı kısmını yapımından sorumludur. Prostatın bulunduğu konum ve yapısı itibariyle arzu eder iltihap, arzu eder kanser ister de yaşla beklenen normal büyüme olsun şikayetler daima benzer şekilde gelişir. Prostat hastalıkları konusunda olarak çoğunlukla karşımıza çıkan şikayetler arasında, sık idrara çıkma, idrarın çatal olması, idrar yaparken yanma, idrar yaptıktan ardından mesaneyi tam boşaltamama duygusu, gece idrara kalkma ve idrar yapamama sayılabilir.

Önerilen tedavi yöntemleri Tıpta en mühim noktalardan birisi “primum non nocere” başka bir deyişle “önce kayıp verme”dir. Hiçbir tedavi masum değildir ve her biri amaçlı bir bir doğru tedavi seçeneği yoktur. Bir Takım vatandaşlar amaçlı bir tedavi seçeneği ek olarak uygunken bazıları amaçlı bu doğru olmayabilir. Önce basamakta asla pratik kolay operasyon kararı vermemek gerektiği kanısındayım. Nihai Zamanlarda prostata bağlı tıkanıklıkların tedavisinde nihai derece gösterişli ilaç tedavileri vardır. İnsanlara operasyon seçeneğinin başka bir deyişle sıra bu tedavilerin de olduğunun ve tesirlerinin denenmesi kanaatindedir. Elbette ki, ilaç tedavi alternatifleri yeteri kadar olmadığında prostat ameliyatları gündeme gelmekte. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu