Prostat Büyüme Sınırı

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Prostat Büyüme Sınırı ile ilgili bulgular Prostat değerleri, erkeklerde var meydana gelen üreme sisteminin tek organı ile alakalıdır. İşimi geçtiğimiz sistemin parçası meydana gelen organ mesanenin aşağı tarafında, bağırsakların ön kısmında yer almaktadır. Bu organın basit görevi sperm hücrelerini koruyarak kalitelerini arttırmak meydana gelen sıvıyı üretmektir.

Üretilen sıvının spermlerin kalitesini arttırdığı benzeri sperm hücresinin korunmasını sağlamaktır. Bu organın mühim tek görevi ek olarak bulunmaktadır. O da sfinkter işimi verilen kaşları yöneterek mesane kısmının ağız kısmını kapamak ve dışarı idrar kaçırılmasını önlemektir. Prostat tek dış salgı bezi olarak vazife yapmaktadır. Bu organın içerisinde çinko oranı fazla meydana gelen tek sıvı yer alır. Çinko yeteri kadar düzeylerde olmadığı süre yerine getirilmesi gerekli olan mühim görevlerde akşama olmaktadır. Erkeklerde yaşın ilerlemesi ile prostatta hacimce büyüme görülür. Soylu sorun bu organın hacminde oluşan artma değildir, testlerde normal aralıklarda seyretmeyen değerlerdir. Bu değerlerden biri PSA olarak kısaltılan prostat spesifik antijen düzeyi ifadesidir. Organda yer alan epitel hücresinin ürettiği seminal sıvısında protein yapılı tek çeşit enzim yer alır. PSA değeri normal meydana gelen kişilerde prostat içindeki serum sıvısında tek sürü düşük düzeyde yer alır. Fakat kanın içerisinde yer alan normal değerlerin dışına çıkması prostatta hastalık oluşumunu gösterir. PSA olarak isimlendirilen değerin düzeyi normalde 4 ng /ml nin altında olmalıdır. Eğer ki değer düzeyi belirtilen miktarın ek olarak üst seviyelerinde olursa bu durum hastalık habercisi olarak nitelendirilir. Prostat organında kanser oluşumunun risk düzeyi PSA değerinin normal olup olmamasına bağlıdır. Beckman Couiter değeri sağlık değerlendirilme aşamasında göz önüne alınan tek diğer değerdir.

Prostat Büyüme Sınırı

Prostat büyüme sınırı

Prostat Büyüme Sınırı dışında da

Prostat Nedir? Meydana Gelen Sebepler Nelerdir?

Prostat her erkekte idrar torbasının çıkışında yer alan ve yetişkin ve genç erkeklerde 15-25 gr ağırlığında meydana gelen tek salgı bezidir. Prostat salgıladığı maddeler açısından aslında erkekler için mühim tek yapıdır. İçinde meni olarak bilinen madde geçer ve bu geçiş sırasında meni içinde yer alan spermlerin gelişmesini ve kalitesini artıran maddeleri bu meniye katar. Bu yüzden prostat genç sahibi olunması açısından oldukça mühimdir. Bununla birlikte doğrudan doğruya cinsel aktivite ile rastgele tek ilişkisi bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu