Prostat Ameliyatı Nedir?

Ekleyen: Andromed Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Prostat Ameliyatı Nedir? Sorusu ile ilgili olarak prostat ameliyatı 2 tür işlem ile çözüme kavuşturulabilir. İlk olanı prostat ameliyatı açık teknikler ve diğeri ise kapalı tekniklerdir. Kapalı teknikler içerisinde bir kaç alt başlık vardır. Örneğin lazer tedavisi bir kapalı tekniktir. Açık teknikler ise, ameliyatlar ve operasyonlardır. Prostat ameliyatı, kişinin bu rahatsızlığı ileri seviyede görülüyor ve kansere dönüşme ihtimali var ise yapılır. Fakat birçok doktor, kapalı tekniği yani lazer tedavisini daha uygun görmektedir. Bu tekniği uygulayabilmek için, prostatın çok ilerlememiş olması gerekir. Tıbbın ilerlemesinden dolayı, artık ameliyatlar da özellik kazanmış durumda. Prostat ameliyatı açık, çok profesyonel bir şekilde ve uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır. Sonuçları da, genelde başarılı olmaktadır. Bu ameliyat ile tanışmış ve gayet mutlu olan birçok hasta vardır. Ameliyatın hiç bir şekilde risk alanı yoktur. %0.005’den daha az bir riski vardır. Bu sebepten ötürü, birçok hasta bu ameliyata doğru yönelmiştir.

Prostat Ameliyatı Açık Nasıl Yapılır?Prostat Ameliyatı Nedir

Ameliyat, özellikle kanseri oluşturacak olan yapıların büyümesini engellemek için yapılır. Bu durum en az 20 yaşına kadar görülmeyebilir. Kişinin yaşı buralara kadar eriştiğinde ve prostat sorununu fark ettiğinde, mutlaka ameliyat olması gerekir. Prostat ameliyatı açık, çok uzun yapılan bir operasyon değildir. Aksine oldukça kolay geçen ve yorucu olmayan bir operasyondur. Ameliyat ile prostatın o büyüyen dokusu tamamen dışarıya atılır. Bu işlem ise, göbeğin altından açılan ufak kesi sayesinde yapılır. Daha sonra kişinin iyileşme süresi yaklaşık olarak 1 haftadır. Atılan prostatın büyüme ihtimali yoktur. Fakat kişinin bu rahatsızlığı yer edindiyse ve yayıldıysa, tekrarlama ihtimali çok yüksektir. Ameliyat genelde başarılır geçer ve toplam süresi 3 saat civarıdır. Bu süre zarfında, çok başarılı teknikler hastaya uygulanır. Sonuç olarak açık ameliyatlar da, kapalı ameliyatlar kadar önem arz etmektedir ve en az onun kadar başarılı sonuçlar vermektedir.

Prostat Ameliyatı Açık Sonrası

Ameliyat sonrası kişi en az 3 en fazla 7 gün hastanede müşahede altında kalır. İyileşme süreci ise, genelde 7 gündür fakat bu durum bazen değişkenlik gösterebilir ve 3 haftaya kadar çıkabilir. 3 haftaya kadar çıktığı durumlar ise, hastalığı en ağır geçiren kişilerin olmasıdır. Prostat ameliyatı açık, yeni cerrahi yöntemler ile daha acısız ve ağrısız olmuş durumdadır. Doğal olarak ameliyat sonrası, kişide herhangi bir ağrı, acı, sızı gibi durumlar gözlenmeyecektir. Böyle durumlar gösteren durumlar da vardır fakat bu prostatın büyüme oranına bağlıdır. Eğer kişi böyle bir durumu fark ettiyse, mutlaka uzman hekime başvurmalı ve prostat büyümeden ameliyat olmalıdır. İlk başta hiç bir zararı olmadığı görülse de, büyüdüğü zaman çok büyük sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Prostat Ameliyatı Açık Maliyeti Ve Yapılması Gerekenler

Ameliyat herhangi bir risk taşımadığı için, sorunsuz bir şekilde yaptırılmalıdır. Doktorlar bu aşamadan ilk 1 ay önce ve 1 ay sonra yapılacak olan tüm uygulamaları hastaya aktarır. Verilen programlar dahilinde uygulanır ve ortaya göz kamaştırıcı sonuçlar çıkar.Prostat ameliyatı açık yapılmadan önce, kişi bu ameliyata iyice odaklanmalıdır. Doktorların verdiği tavsiyelere ve kurallara mutlaka uyulmalıdır. Doktorlar ve hekimler bu alanda uzman olduğu için, verdikleri program ile kısa sürede kesin sonuçlar ortaya çıkacaktır. Ameliyatın maliyet konusu, genelde değişir. Bu değişmeler yapılan ameliyatın kalitesine, hastane ortamına ve daha birçok etkene bağlıdır. Özel hastanelerde yapılıyor ise, fiyatlar biraz daha yüksek çıkabilir. Fakat ameliyatın mutlaka, uzman hekimler tarafından yapılması ve bu alanda uzun yıllar çaba gösteren kişilerden yardım alınması gerekir. Detaylı bilgi için http://www.prostattedavisi.com.tr/prostat-buyumesi-nasil-tedavi-edilir adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu