Lazerle Prostat Ameliyatı

Ekleyen: Andromed Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Blog

Lazerle prostat ameliyatı prostat rahatsızlıkları yıllardan beri var olan yaygın problemlerdendir. Fakat her geçen günü yeni yöntemler üretilmekte ve hastaların en az hasarla hastalığı atlatmaları sağlanmaktadır. Son yıllarda prostat ameliyatında en iyi yöntem lazerdir. Hastanın isteği kapalı ameliyattan yana ise devreye prostat lazer ameliyatı girmektedir. Kapalı ameliyat yöntemlerinin en gelişmiş hali olan prostat lazer ameliyatı, yan etkilerin ve ameliyatların yarattığı çeşitli komplikasyonların minimum seviyede tutulduğu bir yöntemdir. Bu yönü ile hem hastaların hem de doktorların ilk tercihlerinden bir prostat lazer ameliyatı olmaktadır. Birçok olumlu yönü bulunan prostat lazer ameliyatının en büyük avantajı operasyonun başarılı olma ihtimalinin diğer ameliyatlara oranla daha yüksek olmasıdır.

Lazerle Prostat Ameliyatı

Prostat Ameliyatında En İyi Yöntem Nedir?

Prostat rahatsızlığı tedavisinde birbirinden farklı birçok tedavi biçimi bulunmaktadır. Birçok uzmana göre prostat ameliyatında en iyi yöntem lazer olmaktadır. Bu noktada prostat ameliyatında en iyi yöntem seçimi hastanın durumuna bağlı olarak belirlenecektir. Prostat hafife alınmaması gereken önemli rahatsızlıklardan biri olduğundan prostat ameliyatında en iyi yöntem belirlenmeli ve hasta tedavi sürecine alınmalıdır. Lazer en güvenilir prostat ameliyatı çeşididir. Kanama ve diğer komplikasyonların yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. Eskiden uygulanan açık prostat ameliyatları, prostat ameliyatında en iyi yöntem olarak görülmekteydi. Günümüzde ise bu fikir tamamen değişmiştir. Artık en popüler ameliyatlar kapalı olanlar olmaktadır.

Prostat Lazer Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Lazer teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza girmiş ve tedavi alanında bir devrim yaratmış olan önemli icatlardan biridir. Bu icat prostat ameliyatında en iyi yöntem olan lazerle prostat tedavisini ortaya çıkarmıştır. Bu yöntemde hasta normal anestezi ya da lokal anestezi ile ameliyata hazırlanmalıdır. Bu noktada prostat lazer ameliyatı avantajlarından en önemlisi hastanede yatış sürecinin diğer yöntemlere oranla çok daha kısa olmasıdır. İyileşme süreci de aynı oranda hızlı ve acısız olacaktır. Buharlaştırma yöntemi de denilen prostat lazer ameliyatı, prostat büyümesini ortadan kaldırmaktadır. Lazerle operasyon sonrasında birçok hastanın korkulu rüyası olan cinsel performans problemlerinin oluşma ihtimali oldukça düşük olacaktır. Diğer yöntemlerde bu risk çok daha fazla olmaktadır. Lazerle yapılan prostat lazer ameliyatı yönteminde bir diğer avantaj ise idrar kaçırma ile ilgili olmaktadır. Bu tarz ameliyatlar sonrası idrar kaçırma problemi gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu problemler lazerle yapılan prostat ameliyatı tedavilerinde çok daha az oranda görülmektedir.

Prostat Lazer Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ameliyat gibi prostat lazer ameliyatı sonrasında da bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Lazerle yapılan operasyonlar, prostat ameliyatında en iyi yöntem olarak bilinen popüler tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yöntemden dikkat edilmesi gereken ilk nokta hastanın çok hareket etmemesi ve bir süre dinlenmesidir. Dinlenmek ameliyatın iyileşme sürecine olumlu anlamda etki edecektir. Bunun dışında bir süre cinsel ilişkiden uzak durulması çok daha doğru olacaktır. Ameliyat sonrası banyo yapma sırasında oturma pozisyonu pek tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine ayakta duş alınması çok daha doğru olacaktır. Prostat operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise kabızlıktır. Ameliyat sonrası kabız olunması son derece tehlikelidir. Ikınmak operasyonun iyileşme sürecini uzatacaktır. Bu sebeple bu tarz bir yatkınlık var ise mutlaka bol lifli sebzeler ve meyveler ile beslenilmeli, kabız yapabilecek her türlü gıdadan uzak durulmalıdır. Prostat hastaların birçoğunu korkutan ve araştırma yapma ihtiyacı yaratan bir rahatsızlıktır. Bu noktada http://www.prostattedavisi.com.tr/ adresinden her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz her şey için linki ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Etiketler:, , ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu