Greenlight Lazer Yapan Hastaneler

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

 Greenlight Lazer Nedir?

Greenlight, idrar yoluna sistoskop medikal aracı ile greenlight adı verilen ve prostat kitlesini yok eden ışınların enerjisi ile yüklenmiş bir telin prostat bölgesine teması kullanılarak prostat hastalığına çözüm olan bir prostat tedavi yöntemidir.

Greenlight Tedavisi Nerede Gerçekleşir?

Greenlight tedavisi, birçok hastanede, ayakta veya yatarak tedavi veren sağlık kurumları veya kuruluşlarında verilmektedir. Bununla birlikte birçok özel sağlık kurumunda da yapılan bu tedavi 375.000’den fazla kere yapılmış bir tedavidir.

İstanbul’ da Nerede Greenlight Tedavisi Verilir?

29 Mayıs Hastanesi, Acıbadem semtinde bulunan Acıbadem Hospital, Alman Hastanesi,  Anadolu Çınar Hastanesi İstanbul’da greenlight lazer yapan hastaneler arasındadır. Ayrıca Gazi Osman Paşa Hastanesi, Göztepe Şafak Hastanesi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hattat ve Medipol Hastanesi de greenlight lazer yapan hastaneler arasında yer almaktadır.

İstanbul Dışında Greenlight Lazer Yapan Hastaneler Neler?

İstanbul’dan ayrı olarak ülkemizde ki nerede ise her bölge ve şehrin de greenlight lazer yapan hastaneler bulmak mümkündür. Bununla birlikte Mesa Hastanesi, Özel Karadeniz Hastanesi, Şifa Hastanesi, Tümsağ Bilim Tıp Merkezi, Üromed Üroloji Merkezi gibi pek çok hastane, sağlık kurum ve kuruluşu greenlight lazer yapan hastaneler arasında prostat problemi olan hastalara hizmet vermektedir.

Yurt Dışında Greenlight Lazer Tedavisi Yaptırılır mı?

Ülkemizde olduğu gibi yurt dışında özellikle Avrupa ülkelerinde ve Almanya’ da greenlight lazer yapan hastaneler ve doktorlar bulunmaktadır. Şayet bu tedaviyi yurt dışında almak isteyen pristat hastaları varsa uzman bir doktor eşliğinde tedavi olabilirler.

Yurt Dışında Greenlight Lazer Yapan Hastaneler Neler?

Yurt dışında yapan hastaneler başında Waverley Private Hospital, Mount Elizabeth Hospital, Menlo Park Surgical Hospital, Nuffiel Kardiff Hospital, Vale Hospitals gibi sağlık kurumları geliyor.

Greenlight Lazer Tedavisi Fiyatları

Greenlight Lazer tedavisi uzun zamandır prostat sorunları olan ve bu rahatsızlık ile yaşamak istemeyen hastalar için umut ışığı olmaya devam ediyor. Bu anlamda yapan hastaneler için bu tedavi fiyatı farklılıklar gösteriyor.

Sigorta Şirketleri Tedaviyi Karşılar mı?

Greenlight lazer tedavisi ile bu rahatsızlıktan sonsuza dek kurtulmak isteyenler aynı zamanda greenlight lazer tedavisi hizmetinin bedelini de düşünüyor. Özellikle özel sağlık kurum ve kuruluşlarda bu hizmet ve tedaviden yararlanmak isteyen prostat hastalarının greenlight lazer tedavisi ücretini tamamı ile sigorta şirketi karşılıyor. Fakat bunun için hâli hazırda hastanın özel bir sağlık sigortası olması gerekiyor.

Greenlight Lazer Yapan Hastaneler Güvenilir mi?

Güven veya güvensizlik bu tarz tedavilerde hastanın doktor üzerindeki izlenimi ve doktorun tecrübesine dayalı olarak gerçekleşiyor. Bununla birlikte greenlight lazer tedavisi yapan hastaneler işinde uzman doktorlar ile çalışıyorlar.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu