GreenLight Lazer Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

GreenLight Lazer nedirGreenLight Lazer nedir: “İdrar Yolundan Prostat Alınması” (TURP) olarak bilinen geleneksel ameliyat işlemin etkisinin daha az yan etkiyle elde edildiği bir tedavi türüdür.

GreenLight Lazer Nedir?

Prostat büyümesi olan hastaların geneli için uygundur. Dünyada 375.000’den fazla kere yapılmış olan GreenLight tedavi işlemi, yeni bir tedavi standardı beraberinde getirmektedir ve bu prostat büyümesi semptomlarından kurtaran bir standarttır.

Hastaların geneli, ışınlı prostat buharlaştırması (PVP) işleminden birkaç saat sonra evine döner ve de normal ve yorucu olmayan gündelik işlerini yapmaya devam edebilir. GreenLight Lazer sistemi, İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) için mutlak çözüm yöntemidir. İdrar yollarınızda artık problem olmayacak, ödün vermek zorunda kalmayacak, artık tamamı ile özgür biri olacaksınız!

 

GreenLight Lazer Nedir:

  • İdrar akış hızında iyileşme 5
  • Normal işlere çabuk bir biçimde geri dönme 3
  • Tamamı ile kansız bir işlem 4, 10
  • %1’den az oranda görülen sertleşme işlevi bozukluğu 8
  • Sonda kısa bir zaman için takılır ya da hiç takılmaz (çoğunlukla 24 saatten az) 4, 10
  • Farklı bir sağlık problemi olmayan hastalarda ayakta tedavi imkanı 3
  • Semptomlar uzun süre görülmez 4
  • Dünyada 375.000’den daha fazla kere yapılmış bir işlemdir

Her tıbbi işlemde olduğu gibi, GreenLight Lazer nedir sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu internet sitesindeki açıklamalar, genel klinik çalışmaların sonuçlarına dayanmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi ve risklerle ilgili olarak lütfen üroloğunuza başvurunuz.
1. Bouchier-Hayes DM, Anderson P, Van Appledorn S, Bugeja P, Costello AJ. KTP laser versus transurethral resection: (KTP lazer ve transüretral rezeksiyon yöntemlerinin karşılaştırılması:) early results of a randomized trial. (Rastgele gruplu bir deneyin erken sonuçları.) J Endourol. 2006 Aug;20(8):580-5.
3. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. High power potassium-titanyl-phosphate laser vaporization prostatectomy. (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat lazerli buharlaştırma ile prostat alınması.) J Urol. 2000 Jun;163(6):1730-3.
4. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. Photoselective potassium-titanyl-phosphate laser vaporization of the benign obstructive prostate: observations on long-term outcomes. (İyi huylu engelleyici prostatın ışınlı potasyum titanil fosfat lazer buharlaştırılması: uzun süreli sonuç değerlendirmeleri.) J Urol. 2005 Oct;174(4 Pt 1):1344-8.
5. Malek RS, Barrett DM, Kuntzman RS. High-power potassium-titanyl-phosphate (KTP/532) laser vaporization prostatectomy: (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat (KTP/532) lazerle buharlaştırma ile prostat alınması.) 24 hours later. (24 saat sonra.) Urology. 1998 Feb;51(2):254-6.
8. Yakupoğlu YK, Dönmezer S, Mestci B, Sağlam R, Şimşek US. Successful treatment of BPH over 100 ml with KTP laser. (100 ml’den fazla olan prostatlardaki BPH’nin KTP lazerle başarılı tedavisi.) J Urol 2006 May;175(4 suppl.):463 abstract 1522.
10. Sarıca K, Alkan E, Lüleci H, Taşçı AI. Photoselective vaporization of the enlarged prostate with KTP laser: (Prostat büyümesinin KTP lazerle ışınlı buharlaştırılması:) long-term results in 240 patients. (240 hastada uzun süreli sonuçlar.) J Endourol. 2005 Dec;19(10):1199-202.
11. Mueller EJ. A series of 60 Greenlight photoselective vaporization of the prostate (PVP) patients with results equal to standard TURP with much decreased morbidity and much quicker return to full normal unrestricted activity. (Sonuçları standart TURP tedavisiyle aynı, ancak çok daha düşük ölüm oranı olan ve normal sınırsız günlük yaşama çok daha hızlı şekilde döndüren, prostatın ışınlı buharlaştırılması (PVP) Greenlight işlemi uygulanmış olan 60 hasta.) 52nd Annual James C Kimbrough Urological Seminar. Jan-16-Jan 21, 2005 Honolulu, Hawaii abstract 41.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu