Greenlight Lazer Fiyat

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Erkeklerde bulunan Prostat bezinin büyümesiyle ortaya çıkan prostat hastalığının tedavisi, eğer prostat bezinin büyüklüğü patolojik sınırların altındaysa ilaçla tedavi uygulanmaktadır. Prostat büyümesinin belirtileri ise idrar kesesinin alt yâda üst kısmında idrarın geçtiği kanalların daralması ve tıkanmasıyla ortaya çıkan idrar yapamama, kesik kesik idrar gelmesi gibi durumlar ameliyatı düşündüren durumlardır. Erkekler 40 yaşını doldurduktan sonra bu belirtilere dikkat etmeli ve bu belirtilerin bir kısmı dahi mevcut ise bu konunun uzmanı bir üroloğa gitmeleri gerekmektedir.

Prostat hastalıklarının tedavisinde düşünülen 3 çeşit ameliyat vardır. Bu ameliyatların hangisinin uygulanacağını elbette doktorunuz belirleyecektir. Bunlardan birincisi uzun yıllardır uygulanan açık prostat ameliyatıdır. Bu ameliyatlar genel anestezi altında yapılan ameliyatlardır. Bu ameliyatlarda hastaya sonda takılır, birkaç gün hastanede tutulur ve daha sonra taburcu edilir. Bir diğer ameliyat ise Plazma Kinetik denilen kapalı prostat ameliyatıdır. Bu ameliyatta ise Penisten bir kateter denilen bir alet yardımıyla prostata ulaşılır ve prostat parçalara ayrılarak kesilir, yâda buharlaştırılır. Bu ameliyat da açık ameliyatta olduğu gibi genel anestezi altında yapılır ve hastaya sonda takılır. Bir ya da 2 gün hastanede kalarak taburcu edilir. Açık ameliyattan daha az riskli olan bir ameliyatla tedavi yöntemidir.

En son olarak ise son yıllarda oldukça hekimler ve hastalar tarafından da tercih edilen bir ameliyat olan Greenlight denilen lazerle tedavi yöntemidir. Bu yöntem en son kullanılan teknolojik donanımlı bir yöntemdir. Ülkemizde bu üç ameliyatta uygulanmaktadır. Açık prostat ameliyatları devlet hastanesi yâda üniversite hastanelerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Özel hastanelerde uygulanan açık ameliyatlar ise 2500 TL ücretle yapılmaktadır.

Plazma kinetik denilen kapalı prostat ameliyatları ise SGK kapsamında olan devlet ve üniversite hastanelerinde ücret ödemeden diğer özel hastanelerde ise 3500-4000 TL civarındadır. Greenlight Lazer fiyat ise diğer yöntemlerden biraz daha pahalı ancak SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde yapılmakta ve hasta SGK ücretinin farkını ödüyor. Ayrıca özel sigorta kapsamında da yapılan bu ameliyatlarda hasta hiçbir ücret ödemiyor.

 

Greenlight Lazer fiyat prosedürü nasıl uygulanmaktadır?

Greenlight ameliyatında özel bir alet kullanılmaktadır. Prob denilen bu alet her hastaya bir kez kullanıldığından bu aletin fiyatı ameliyat ücretini arttırıyor. Bu ücret diğer ameliyatlara göre hastadan alınan SGK farkı diğerlerinden daha pahalı oluyor.

 

Greenlight Lazer ameliyatı uluslararası kurumlar tarafından onaylanıyor mu?

Greenlight Lazerli Prostat ameliyatı AMD ve uluslararası FDA ( Amerika İlaç Ve Gıda İdaresi) tarafından onaylıdır.

 

Greenlight Lazer Fiyat prosedürü sağlık sigortası kapsamına giriyor mu?

Greenlight Lazer ameliyat uygulaması özel sağlık sigortası kapsamına giriyor ve hasta bunun için hiçbir fiyat farkı ödemiyor. Diğer SGK Bağ-Kur ve Emekli sandığı kapsamında da karşılanmaktadır.

 

Greenlight Lazer ameliyatı nasıl yapılıyor?

Greenlight lazer uygulaması yeşil ışıkla yapılan lazer uygulamasıdır. Sistoskop denilen bir alet yardımıyla idrar yoluna bir kateter sokulur, bu kateter büyümüş prostat bezindeki dokuları hızla buharlaştırıp yok etmek yoluyla uygulanıyor. Bu işlemin ardından daralan kanallar açılıyor ve tüm hastalık belirtileri ortadan kalkıyor.

 

Greenlight Lazer fiyat kapsamına neler girmektedir?

Bu ameliyatlarda kullanılan yeşil ışık olan lazer ışığını yansıtan kateter özel bir kateter olup her hastaya ayrı ayrı kullanılır.

 

Greenlight lazer fiyat kapsamına giren kateterin ücreti ne kadardır?

Bu ameliyatlarda kullanılan Greenlight denilen lazer ışığını yansıtan kateterin ücreti 1000 ila 1500 Euro arasında değişmektedir.

 

Greenlight lazer fiyat kapsamında kullanılan yeşil ışıklı kateter sağlık sigortaları kapsamında karşılanıyor mu?

Greenlight Lazer Ameliyatında kullanılan yeşil ışık kateteri sgk tarafından karşılanmıyor. Hasta bu ücreti cebinden ödemek zorundadır. Ancak ameliyat ve diğer masraflar SGK tarafından karşılanıyor. Özel sağlık sigortası bulunan hastaların ücretlerinin ise tamamı özel sigortaları tarafından karşılanmaktadır.

 

Etiketler:,

Geri Bildirim gönder...

Yorum Yaz

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu