GreenLight işlemi kaç kez yapıldı?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

GreenLight işlemi kaç kez yapıldı? sorusunun cevabı greenlight islemi kac kez yapildiDünyada GreenLight lazer sistemi kullanılarak 375.000’den fazla sayıda tedavi işlemi yapılmıştır.

GreenLight işlemi kaç kez yapıldı? sorusunundan ziyade

Greenlight nedir?

Greenlight islemi Prostatin kanser olmayan büyümesinin tedavisinde kullanilan ve prostatin büyümüs meydana gelen bölgelerini buharlastirarak tamamıyla yok eden, böylece idrar akisindaki sorunları tamamıyla ortadan kaldiran en gelismis tedavi yoludur.

Greenlight isleminden öncesinde BPH hastalari etkin ama risk düzeyi yüksek meydana gelen operasyon seçenegi ile ek olarak az etkin fakat ek olarak düsük tehlikeli isi terapi metotları arasindan tedavi metodunu seçmek zorunda kaliyorlardi. Greenlight prosedürü operasyon seçeneginin etkin tedavi özelligini, isi terapi seçeneginin düsük risk orani ile birlestiren basit bir tedavi yoludur. Bu prosedür, bir sürü yüksek düzeyde bir enerji faydalanarak prostatin büyümüs meydana gelen bölgelerini buharlastirarak tam anlamıyla ortadan kaldirir. Çogu hastalar birden çok saat içerisinde evlerine gidebilirler ve normal aktivitelerine birden çok zaman içerisinde baslayabilirler. Hastalarin kocaman çogunlugunda sonda konulmasina sebep duyulmamaktadir. Kanaat sulandirici ilaç kullanan hasta olanlarda da ilacin kesilmesine sebep duyulmadan islem yapilmaktadir. Idrar akisindaki problemler ve diger semptomlar 24 saat içerisinde kocaman ölçüde çözüme kavusmaktadir. Bu islem özetle,idrar akisinda aninda rahatlama saglayan ve sikayetleri anında ortadan kaldiran, agrisiz, kansiz, sondasiz, risksiz ve en önemlisi sertlesme meselenine ne sebeple olmayan kesinlikle etkin bir tedavi yoludur. Greenlight hastalarin ereksiyon ya da orgazm olmalarini genellikle etkilemez. Düsük oranda geriye dönük ejakülasyon meydana çıkar. Hastalar prosedür öncesi cinsel aktivitelerini muhafaza etmektedirler.

Prostatin kanserlesme olmadan büyümesi Prostat içerisinde bulunan dokunun bir ek olarak büyümeye baslamasidir. Bu hale benign prostatik hiperplazi (BPH) denilmektedir. Tipik olarak prostatin ortada kisminda olusarak üretrayi daraltmakta ve idrar yapmada sıkıntılara yol açmaktadir. 40 yasini asmis erkeklerde bedendeki hormonal degisikliklere bagli olarak prostatta meydana çikan hücresel farklilasmalar prostat içerisinde adenom isimi verilen bir dokunun gelismesine sebep olur. Prostat büyümesi ya da tibbi terimi ile Benign Prostat Hiperplazisi (BPH), başka bir deyişle prostat’in kanser olmayan büyümesi olarak isimlendirilen bu durum aslinda anında bütün erkeklerde meydana gelirse de erkeklerin fakat 1/3’ünde tedavi gerektirecek ölçüde tikanikliga sebep olur.

GreenLight işlemi kaç kez yapıldı? sorusunun önemi

Yarattigi sikayetler arasinda geceleri sık idrar çikma, idrar yaparken zorlanma, acı ve yanma duygusu, idrar yaptiktan ek olarak sonra mesanenin tam bosalmamasi, isedikten ek olarak sonra damlama seklinde idrar gelmesi, ani iseme duygusu ,zayif idrar akimi basta gelir. Tetkiklerin dogru olarak yapilarak teshisin tam ve dogru konmasi bir sürü mühimdir. Prostat büyümesi yasam kalitesini kritik olarak bozabilen bir hastaliktir. Hastalarin toplumsal yasamlari etkilenmekte, seyahate gitme özgürlükleri kisitlanmaktadir. Gece uykulari düzensizlestigi amaçlı, sonrası zaman performans düsüklügü yasanmaktadir. Her hastanin bu belirtilerden etkilenme ve rahatsizlik işitme derecesi değişik oldugundan, tedavi gerekip gerekmedigi ve gerekmektedir ise ne çeşit bir tedavinin uyumlu olacagi, yapilacak testlerden ek olarak sonra, hasta ve hekimin beraber hükme varmalarini gerektirir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu