GreenLight İşlemi Kaç Kez Yapıldı

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

GreenLight işlemi kaç kez yapıldı? sorusunun cevabı greenlight islemi kac kez yapildiDünyada GreenLight lazer sistemi kullanılarak 375.000’den fazla sayıda tedavi işlemi yapılmıştır.

GreenLight işlemi kaç kez yapıldı? sorusunundan ziyade

Greenlight Nedir?

Greenlight işlemi Prostatin kanser olmayan büyümesinin tedavisinde kullanılan ve prostatin büyümüş meydana gelen bölgelerini buharlastirarak tamamıyla yok eden, böylece idrar akışındaki sorunları tamamıyla ortadan kaldıran en gelişmiş tedavi yoludur.

Greenlight işleminden öncesinde BPH hastaları etkin ama risk düzeyi yüksek meydana gelen operasyon seçeneği ile ek olarak az etkin fakat ek olarak düşük tehlikeli işi terapi metotları arasından tedavi metodunu seçmek zorunda kalıyorlardı. Greenlight prosedürü operasyon seçeneğinin etkin tedavi özelliğini, işi terapi seçeneğinin düşük risk oranı ile birleştiren basit bir tedavi yoludur. Bu prosedür, bir sürü yüksek düzeyde bir enerji faydalanarak prostatin büyümüş meydana gelen bölgelerini buharlastirarak tam anlamıyla ortadan kaldırır. çoğu hastalar birden çok saat içerisinde evlerine gidebilirler ve normal aktivitelerine birden çok zaman içerisinde başlayabilirler. Hastaların kocaman çoğunluğunda sonda konulmasına sebep duyulmamaktadır. Kanaat sulandırıcı ilaç kullanan hasta olanlarda da ilâcın kesilmesine sebep duyulmadan işlem yapılmaktadır. Idrar akışındaki problemler ve diğer semptomlar 24 saat içerisinde kocaman ölçüde çözüme kavusmaktadir. Bu işlem özetle,idrar akışında anında rahatlama sağlayan ve şikayetleri anında ortadan kaldıran, ağrısız, kansız, sondasiz, risksiz ve en önemlisi sertleşme meselenine ne sebeple olmayan kesinlikle etkin bir tedavi yoludur. Greenlight hastaların ereksiyon ya da orgazm olmalarını genellikle etkilemez. Düşük oranda geriye dönük ejakulasyon meydana çıkar. Hastalar prosedür öncesi cinsel aktivitelerini muhafaza etmektedirler.

GreenLight İşlemi Kaç Kez Yapıldı?

Prostatin kanserleşme olmadan büyümesi Prostat içerisinde bulunan dokunun bir ek olarak büyümeye başlamasıdır. Bu hale benign prostatik hiperplazi (BPH) denilmektedir. Tipik olarak prostatin ortada kısmında oluşarak üretrayi daraltmakta ve idrar yapmada sıkıntılara yol açmaktadır. 40 yaşını aşmış erkeklerde bedendeki hormonal değişikliklere bağlı olarak prostatta meydana çıkan hücresel farklılaşmalar prostat içerisinde adenom işimi verilen bir dokunun gelişmesine sebep olur. Prostat büyümesi ya da tıbbi terimi ile Benign Prostat Hiperplazisi (BPH), başka bir deyişle prostat’in kanser olmayan büyümesi olarak isimlendirilen bu durum aslında anında bütün erkeklerde meydana gelirse de erkeklerin fakat 1/3’ünde tedavi gerektirecek ölçüde tıkanıklığa sebep olur.

GreenLight işlemi kaç kez yapıldı? sorusunun önemi

Yarattigi şikayetler arasında geceleri sık idrar çıkma, idrar yaparken zorlanma, acı ve yanma duygusu, idrar yaptıktan ek olarak sonra mesanenin tam bosalmamasi, isedikten ek olarak sonra damlama şeklinde idrar gelmesi, ani işeme duygusu ,zayıf idrar akımı başta gelir. Tetkiklerin doğru olarak yapılarak teşhisin tam ve doğru konması bir sürü mühimdir. Prostat büyümesi yaşam kalitesini kritik olarak bozabilen bir hastalıktır. Hastaların toplumsal yaşamları etkilenmekte, seyahate gitme özgürlükleri kisitlanmaktadir. Gece uykuları düzensizlestigi amaçlı, sonrası zaman performans düşüklüğü yaşanmaktadır. Her hastanın bu belirtilerden etkilenme ve rahatsızlık işitme derecesi değişik olduğundan, tedavi gerekip gerekmediği ve gerekmektedir ise ne çeşit bir tedavinin uyumlu olacağı, yapılacak testlerden ek olarak sonra, hasta ve hekimin beraber hükme varmalarını gerektirir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu