Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu? sorusunun cevabı Doktorum bana İdrar Yolundan Prostat Alınması (TURP) ameliyatını salık verdi. Yine de GreenLight tedavisi olabilir miyim?
Genellikle İdrar Yolundan Prostat Alınması (TURP) ameliyatına uygun olan hastalar, GreenLight tedavisini de görebilir; ancak bunu özel durumunuza ve almak istediğiniz sonuçlara göre siz ve doktorunuz birlikte belirlemelisiniz.

Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu?Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu? sorusundan ziyade Prostat tedavisinde Greenlight-Prostat tedavisi
50 yas üzerindeki birçok erkegin kabusu meydana gelen prostat büyümesinde son nokta: Greenlight lazer cihazi ile prostat buharlastiriliyor. Greenlight pvp ameliyatı tek lazer tedavisi. Bu tedavi ile büyümüs meydana gelen prostat bezi buharlastiriliyor. Abd Birlesik Devletlerinde tibbi cihazlarin kullanilmasini denetleyen kurulus meydana gelen FDA (fooddrug administration) tarafindan onaylanan bu yöntem bu sabah dünyanin birçok ülkesinde uygulaniyor. Doktorlar Greenlight teknolojisini söyle açikliyor: “Greenlight lazer cihazi ile prostatin buharlastirilmasi islemi 2 olumlu özelligi birlestirir: Hem Tek asgari girisimsel tek yöntem olup hem tek de kisa zamanda gösterişli çözüm sunan tek yoldur. Tur veya açik prostat ameliyati benzeri tedavi yollarından ek olarak kisa zamanda gösterişli çözüm sunar. Bu lazer dalgasini bu civarı özel yapan ise kanda absorbe olmasidir. Hücre seviyesinde hizli emiliminden dolayi Prostat tedavisinde Greenlight büyümüs meydana gelen prostat dokusunu buharlastirir ve prostatin etrafini saran ince alani (bir-2 mm derinliginde) kanamayi engelleyerek onarir.” Risk ve komplikasyonlarin asgari oldugu bu tedaviyle alakalı olarak Acibadem Hastanesi üroloji uzmani Doktorlar “bu islem istege bagli olarak lokalProstat tedavisinde Greenlight yerel veya genel anestezi ile yapilabilmektedir. Aşağı Yukarı operasyon müddeti 20-45 dakikadir. Hastalarin yalnızca yarisinda islem sonrasinda mesane sondasi takilmasina gereksinim duyulmaktadir. Bu hasta olanlarda da mesane sondasi 24 saatten ek olarak kisa tek süre kalmaktadir. Hastanede yatis müddeti çoğunlukla tek bugünü geçmez.”
Prostat tedavisinde Greenlight The Greenlight PVP Operasyonu
Greenlight lazer cihazi ile prostatin buharlastirilmasi islemi özel olarak tasarlanmis fiber optik alici tek sistem içinden laser isini uyarilari göndermek amaçlı kullaniliyor. Ameliyatın nasil gerçeklestigini Profesyonel. Doktorlar söyle anlatiyor: “Isin uyarilari prostatin dokusuna yöneltilerek hızlı ve kibar tek şekilde onu kansiz tek şekilde buharlastirir. Bu laser fotoselektiftir ve hemoglobine dik alakası vardir ve bu sebeple kanama gözlenmez. Ayrica prostat dokusunu kömürlesme ve artik doku birakmadan etkili tek sekilde buharlastirir. bu laser 1-2 mm derine etki ettiginden tesiri muayene altindadir. Buharlasan alanin altinda yaygin hasar yapmaz. Tüm şunlar bu yolun ne sebeple basarili oldugunu açiklamaktadir.” İrtibat için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu