Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu? sorusunun cevabı Doktorum bana İdrar Yolundan Prostat Alınması (TURP) ameliyatını salık verdi. Yine de GreenLight tedavisi olabilir miyim?

Genellikle İdrar Yolundan Prostat Alınması (TURP) ameliyatına uygun olan hastalar, GreenLight tedavisini de görebilir; ancak bunu özel durumunuza ve almak istediğiniz sonuçlara göre siz ve doktorunuz birlikte belirlemelisiniz.

Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu?

Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu?Doktorum TURP önerdi,Yinede Greenlight Olur mu? sorusundan ziyade Prostat tedavisinde Greenlight-Prostat tedavisi 50 yaş üzerindeki birçok erkeğin kabusu meydana gelen prostat büyümesinde son nokta: Greenlight lazer cihazı ile prostat buharlastiriliyor. Greenlight pvp ameliyatı tek lazer tedavisi. Bu tedavi ile büyümüş meydana gelen prostat bezi buharlaştırılıyor. Abd Birleşik Devletlerinde tıbbi cihazların kullanılmasını denetleyen kuruluş meydana gelen FDA (food drug administration) tarafından onaylanan bu yöntem bu sabah dünyanın birçok ülkesinde uygulanıyor.

Doktorlar Greenlight teknolojisini şöyle açıklıyor: “Greenlight lazer cihazı ile prostatın buharlaştırılması işlemi 2 olumlu özelliği birleştirir: Hem Tek asgari girişimsel tek yöntem olup hem tek de kısa zamanda gösterişli çözüm sunan tek yoldur. Tur veya açık prostat ameliyatı benzeri tedavi yollarından ek olarak kısa zamanda gösterişli çözüm sunar. Bu lazer dalgasını bu civarı özel yapan ise kanda absorbe olmasıdır. Hücre seviyesinde hızlı emiliminden dolayı Prostat tedavisinde Greenlight büyümüş meydana gelen prostat dokusunu buharlastirir ve prostatın etrafını saran ince alanı (bir-2 mm derinliğinde) kanamayı engelleyerek onarır.”

Risk ve komplikasyonların asgari olduğu bu tedaviyle alakalı olarak Acıbadem Hastanesi üroloji uzmanı Doktorlar “bu işlem isteğe bağlı olarak lokalProstat tedavisinde Greenlight yerel veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Aşağı Yukarı operasyon müddeti 20-45 dakikadır. Hastaların yalnızca yarısında işlem sonrasında mesane sondası takılmasına gereksinim duyulmaktadır. Bu hasta olanlarda da mesane sondası 24 saatten ek olarak kısa tek süre kalmaktadır. Hastanede yatış müddeti çoğunlukla tek bugünü geçmez.

Prostat Tedavisinde Greenlight The Greenlight PVP Operasyonu

Greenlight lazer cihazı ile prostatın buharlaştırılması işlemi özel olarak tasarlanmış fiber optik alıcı tek sistem içinden lazer işini uyarıları göndermek amaçlı kullanılıyor. Ameliyatın nasıl gerçekleştiğini Profesyonel. Doktorlar şöyle anlatıyor: “İşin uyarıları prostatın dokusuna yöneltilerek hızlı ve kibar tek şekilde onu kansız tek şekilde buharlastirir. Bu laser fotoselektiftir ve hemoglobine dik alakası vardır ve bu sebeple kanama gözlenmez. Ayrıca prostat dokusunu kömürleşme ve artık doku bırakmadan etkili tek şekilde buharlastirir. bu laser 1-2 mm derine etki ettiğinden tesiri muayene altındadır. Buharlaşan alanın altında yaygın hasar yapmaz. Tüm şunlar bu yolun ne sebeple başarılı olduğunu açıklamaktadır.” İrtibat için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu