Daha Önce Prostat Ameliyatı Oldum, Greenlight Tedavisi Olur mu?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Daha önce prostat ameliyatı oldum, Greenlight tedavisi olur mu? sorusunun cevabı ise birçok hasta, GreenLight ile başarılı bir şekilde tedavi edilmiştir.

Daha Önce Prostat Ameliyatı Oldum Cevabından Sonra Prostat Nedir?

Doğuştan bu yana her erkekte yer alan ve idrar torbasının çıkışını çepeçevre saran bir salgı bezidir. İdrar yollarının korumasını yapan ve meniye dahil olan bazı salgılar üretir. Prostat tespit edecek bir yaştan ardından bulunan değil, doğuştan bu yana bütün erkeklerde yer alan bir organdır. Tespit Edecek bir yaştan ardından prostat hormonlardaki değişimin de tesiri ile zor ağır büyümeye başlar; bu büyüme tamamıyla fizyolojiktir. Saçlara ak azalması, derinin kırışması benzeri normal hayatın bir parçasıdır. Prostatın büyümesi amaçlı 2 koşulun yer alması gerekiyor.

Daha önce prostat ameliyatı oldum, Greenlight tedavisi olur mu?1-İnsanın yaşlanması

2-Erkeklik hormonunun olması: Prostat problemi olabilmesi amaçlı erkeklik hormonunun tespit edecek bir düzeyde olması gerekir. Hadım edilmiş, yumurtalıkları alınmış bir bireyin prostat büyümesi problemi olmaz.

Prostatın Değişik Türleri Var mı?

Prostatın 3 adet mühim ve birbirinden değişik rahatsızlığı vardır. Bu üç rahatsızlık bu organda çoğunlukla değişik vakitlerde olmakla beraber birbirinden tamamıyla farklı olup aynı zamanda üçü ansızın de olabilir.

1- Prostatitler: Prostatın iltihabıdır. Anlık ve bir sürü kuvvetli bir prostat iltihabı olduğunda insanı hastaneye aceleyle getiren, idrarı yapamaz duruma getiren bir hastalıktır. Ağırlıklı olarak gençlerde görülür ve cinsel yolla bulaşan mikroplarla oluşur. Hijyene uyarı etmemek de prostat iltihabına ne sebeple olabilmektedir. Yüksek ateş ve idrar yapamama benzeri yakıntılarla başlar ve kişiyi yatağa düşürebilir. Prostat iltihabının tam anlamıyla iyileştirme edilmesi pratik değildir, nedeni ise bu organın iç bölümlerine antibiyotikler pratik değil geçer ve irin bu sebeple kronik (müzmin) duruma gelerek yıllarca sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklardan şüphelenildiğinde kesinlikle laboratuvar tetkiklerinin inşa edilmesi ve gerçek iyileştirme edilmesi gerekir. Gerçek iyileştirme edilmezse yıllarca bu vaziyet sürdürür ve sonucu olarak da kısırlık dahi ortaya çıkabilir.

2-Prostatın büyümesi: Büyüyerek etrafında yer aldığı idrar yöntemini sıkılaştırması ve idrar yapmada güçlük oluşmasıdır. Bu vaziyet ileri yaş grubundaki anında hemen herkeste normal olarak bir miktar görülebilir. Neticede erkeklerin yüzde 10’u yaşamlarının tespit edecek bir çağında prostatla alakalı bir meseleden ötürü operasyon olurlar.

Prostatı Bulunan Birey Ne Hisseder?

1-İdrar yaptıktan ardından boşalamama hissi
2-Sık sık idrara gitme
3-İdrar yaparken kesik kesik yapma
4-Sıkışık bir biçimde ve sık koşarak aciliyet duygusu ile tuvalete gitme
5-İdrar yaparken akımın bir sürü ince olması
6-İdrar yaparken ıkınmak zorunda kalmak
7-Geceleri 2 veya daha çok tuvalete kalkma ihtiyacı
8-İnce ve ayak dibine gerçek ileri atım yapamadan idrar yapmak
9-İdrar yapma sonrasında damlamalar olması
10-İdrar kaçırma
11-Mesanenin dolarak şişmesi ve idrar yapamama sonrasında şiş bir karınla hastaneye gitmek

Prostat Bulguları Gösteren Birey Ne Yapmalıdır?

Daha önce prostat ameliyatı oldum sorusundan ziyade Bu belirtilerin ne şiddette meydana geldiği ve yaşamı ne civarı etkilediği mühimdir. 60 yaşında bir insanda bunların bir bölümü olsa dahi bu vaziyet böbreklerine, idrar yollarına bir kayıp vermiyorsa başka bir deyişle iltihaba vs. ne sebeple olmuyorsa burada kişiye ilişkili bir hüküm verilmelidir. Bireyin toplumsal yaşamı, iş yaşamı değerlendirilir; mesela birey bir rençper ise bu çeşit vaziyetlerle daha pratik başa çıkabilir, tarlada çalıştığı amaçlı aradığı süre tuvalete gider. Hasta hakim veya bir holding yöneticisi ise savcılık veya toplantı esnasında sık ara sunmak zorunda kalacak, bir şoför ise ikide bir benzinci aramak zorunda kalacaktır. Daha bir sürü evinde zaman geçiren bir iş süresini tamamlamış başka bir deyişle emekli ise kalkıp talebi süre tuvalete gidebilir. Herkesin prostatı büyür ama gerçekte yalnızca bazıları operasyon olmak zorunda kalır. Gençliğindeki civarı huzurlu idrar yapamamakla beraber ciddi anlamda operasyon edilmesine gerek olmayan kişileri gereksiz yere operasyon edersek daha huzursuz vatandaşlar belirir. Kendilerine operasyon tavsiye edilen ve ameliyatlarını benim yapmam amaçlı gelenlerin mühim bir bölümüne operasyonun gereksiz meydana geldiğini yorumlamak zorunda kalmaktayım. http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu