Cinsel işlevlerimde bozulma veya geriye boşalma olur mu?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Cinsel işlevlerimde bozulma veya geriye boşalma olur mu? sorusunun cevabı Hastalarda %1’den daha az bir oranda cinsel işlev bozukluğu görülmektedir.  Ancak, hastaların %36’ünde bu işlemden sonra geriye boşalma görülmektedir.

Cinsel işlevlerimde bozulma veya geriye boşalma olur mu? sorusunun yanısıraCinsel işlevlerimde bozulma veya geriye boşalma olur mu?

Prostat Nedir?
Dogustan bu yana her erkekte yer alan ve idrar torbasinin çikisini çepeçevre saran bir salgi bezidir. Idrar yollarinin savunmasini yapan ve meniye katilan birtakim salgilar üretir. Prostat tespit edecek bir yastan ardından meydana gelen degil, dogustan bu yana bütün erkeklerde yer alan bir organdir. Tespit Edecek bir yastan ardından prostat hormonlardaki degisimin de tesiri ile yavas yavas büyümeye baslar; bu büyüme tamamıyla fizyolojiktir. Saçlara ak düsmesi, derinin kirismasi benzeri normal yasamin bir parçasidir. Prostatin büyümesi amaçlı 2 kosulun bulunmasi gerekiyor.

1-Insanin yaslanmasi

2-Erkeklik hormonunun olmasi: Prostat sorunu olabilmesi amaçlı erkeklik hormonunun tespit edecek bir düzeyde olmasi gerekir. Hadim edilmis, yumurtaliklari alinmis bir kisinin prostat büyümesi sorunu olmaz.

Prostatin degisik türleri var mi?

Prostatin 3 adet mühim ve birbirinden değişik hastaligi vardir. Bu üç hastalik bu organda çoğunlukla degisik vakitlerde olmakla beraber birbirinden tamamıyla ayri olup ayni anda üçü ansızın de olabilir.

1- Prostatitler: Prostatin iltihabidir. Ani ve bir sürü siddetli bir prostat iltihabi oldugunda beşeri hastaneye aceleyle getiren, idrari yapamaz duruma getiren bir hastaliktir. Agirlikli olarak gençlerde görülür ve cinsel yolla bulasan mikroplarla olusur. Hijyene uyarı etmemek de prostat iltihabina ne sebeple olabilmektedir. Yüksek ates ve idrar yapamama benzeri sikayetlerle baslar ve kisiyi yataga düsürebilir. Prostat iltihabinin tam anlamıyla tedavi edilmesi pratik değildir, zira bu organin iç kisimlarina antibiyotikler pratik degil geçer ve iltihap bu sebeple kronik (müzmin) duruma gelerek yillarca sorun yaratabilir. Bu sebeple özellikle cinsel yolla bulasan hastaliklardan süphelenildiginde kesinlikle laboratuvar tetkiklerinin yapilmasi ve dogru tedavi edilmesi gerekir. Dogru tedavi edilmezse yillarca bu durum sürdürür ve sonucu olarak da kisirlik dahi meydana çikabilir.

2-Prostatin büyümesi: Büyüyerek etrafında bulundugu idrar yöntemini sikilastirmasi ve idrar yapmada güçlük olusmasidir. Bu durum ileri yaslarda anında hemen herkeste normal olarak bir miktar görülebilir. Neticede erkeklerin yüzde 10’u hayatlarinin tespit edecek bir çağında prostatla alakalı bir meseleden dolayi operasyon olurlar.

Cinsel işlevlerimde bozulma veya geriye boşalma olur mu? sorusundan ziyade

Bu ameliyatlarin riski nedir?

Tüm operasyonlar tespit edecek oranlarda komplikasyon riski içerir, risksiz operasyon yoktur. Kapali prostat ameliyatinin komplikasyonlari açik prostat ameliyatinin komplikasyonlarina göre bir sürü daha düsük olup, ehil ellerde komplikasyonlara bir sürü nadir rastlanir. Son Zamanlarda kapali, açik prostat ameliyatlari ve prostat kanseri ameliyatlari eskiye göre bir sürü daha hizli ve düsük risk ile gerçeklestirilebilmektedir.

Prostat sonrasi bir iktidarsizlik sorunu olusur mu?

Prostat ameliyati olanlar zaten tespit edecek bir yasin üzerinde bulunmaktadirlar ve bir de operasyon geçirince iktidarsizlik en azindan kendine güvensizlik sonucu meydana çikabilmektedir. Ayrica ileri yas grubundaki seker, kalp, tansiyon benzeri cinsel gücü etkileyen hususlari da göz önünde bulundurmak lazimdir. Kapali prostat ameliyati sonrasi en çok % 10, açik prostat ameliyati sonrasi %15 civarı iktidarsizlik riski bulunmaktadir. Kanser ameliyatinda ise iktidarsizlik riski tatbik edilen teknige göre daha çok olabilmektedir. Sinir koruma amaçlı yöntem uygulanmasi prostat kanseri ameliyatindan ardından iktidarsizlik meselenini engelleyebilirse de her kanser vakasi bu teknigin uygulanmasina müsait degildir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

 

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu