Bu işlem sırasında rahatsızlık duyacak mıyım?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Bu işlem sırasında rahatsızlık duyacak mıyım? sorusunun cevabı Operasyon sonrasinda hastalarin yaklasik % 6 ‘sinda idrarda hafif yanma görülebilir. Bu vaziyet en tek sürü 2 hafta içerisinde ortadan kaybolur. Doktorunuz, işlem sırasında ve sonrasında rahat olmanızı sağlamak için anesteziye veya ilaç almanıza gerek olup olmadığını sizinle konuşacaktır.

bu islem sirasinda rahatsizlik duyacak miyim

Bu işlem sırasında rahatsızlık duyacak mıyım? sorusuna cevaben Green Light prostat ameliyati, tek lazer tedavisidir. Tedavi sayesine yükselen prostat bezi buharlastirilmaktadir. Bu yöntem açik prostat ameliyati ya da TUR benzeri tedavilere yönelik, kisa zamanda etkin analiz eder sunar. Lazer dalgasinin kanda absorbe olmasi bu tedaviyi özel kilmaktadir. Bunun yaninda hücre seviyesinde hizla emilim oldugundan, yükselen prostat buharlasir ve prostatin etrafını sarmis ince meydanda kanamayi önleyerek onarir. Bu lokal anestezi ya da evrensel anestezi altinda uygulanabilir. Hastalarin tamamina sonradan sonda takilmasina sebep kalmaz. Sonda takilan hasta olanlarda ise, bu 24 saatten ek olarak az takili kalir. Hastalar hastanede tek günden pek kalmaz. Bu tedavi yöntemi asgari invasiv yöntem oldugu kadar, kisa zamanda etkin olabilir. Bu sistemle 200 grama kadar prostat buharlastirilabilir. Bu tedavi küçük ve kocaman boydaki bütün prostat sorunlarinda uygulanabilir.

Green Light prostat ameliyati nasil yapilir?

Bu islem amaçlı özel tasarlanmis ortaya gelen fiber optik alici sistem içerisinden lazer isini uyarilari gönderebilmek amaçlı kullanilir. Cihaz endoskopik görüntü altinda standart sistoskop içerisine yerlestirilip kullanilir. Isin uyarilari prostat içerisine yöneltilerek, hizli tek sekilde ve kansiz olarak buharlastirir. Kullanilan lazer fotoselektif oldugundan ve hemoglobine alakası oldugundan, kanama ortaya gelmez. Prostat dokusunda kömürlesme ve artik dokuya ne sebeple olmadan buharlasma yapar. 1-2 mm derine etki eden lazerin derinligi muayene edilebilir. Buharlasmis dokunun altinda hasara ne sebeple olmaz. Şunlar tedavi yolunun basarisini gösterir. Voltajin pek olmasi hem tek buharlasmayi arttirir, hem tek kanamayi azaltir, hem tek de hizla tamamlandigindan, anestezi müddetinin kisa olmasini saglar.

Green Light prostat ameliyatinin dezavantaji var mi?

Bu yöntemde patoloji örnegi alinamamasi en önemli dezavantajdir. Bu yüzden prostat kanseri islemden önce kontrol edilmelidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu