Bu İşlem Sırasında Rahatsızlık Duyacak mıyım

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Bu işlem sırasında rahatsızlık duyacak mıyım? sorusunun cevabı Operasyon sonrasında hastaların yaklaşık % 6 ‘sında idrarda hafif yanma görülebilir. Bu vaziyet en çok 2 hafta içerisinde ortadan kaybolur. Doktorunuz, işlem sırasında ve sonrasında rahat olmanızı sağlamak için anesteziye veya ilaç almanıza gerek olup olmadığını sizinle konuşacaktır.

bu islem sirasinda rahatsizlik duyacak miyim

Bu işlem sırasında rahatsızlık duyacak mıyım? sorusuna cevaben Green Light prostat ameliyatı, tek lazer tedavisidir. Tedavi sayesine büyüyen prostat bezi buharlastirilmaktadir. Bu yöntem açık prostat ameliyatı ya da TUR benzeri tedavilere yönelik, kısa zamanda etkin analiz eder sunar. Lazer dalgasının kanda absorbe olması bu tedaviyi özel kılmaktadır. Bunun yanında hücre seviyesinde hızla emilim olduğundan, yükselen prostat buharlaşır ve prostatin etrafını sarmış ince meydanda kanamayı önleyerek onarır. Bu lokal anestezi ya da evrensel anestezi altında uygulanabilir. Hastaların tamamına sonradan sonda takılmasına sebep kalmaz. Sonda takılan hasta olanlarda ise, bu 24 saatten ek olarak az takılı kalır. Hastalar hastanede tek günden pek kalmaz. Bu tedavi yöntemi asgari invasiv yöntem olduğu kadar, kısa zamanda etkin olabilir. Bu sistemle 200 grama kadar prostat buharlastirilabilir. Bu tedavi küçük ve kocaman boydaki bütün prostat sorunlarında uygulanabilir.

GreenLight Prostat Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlem amaçlı özel tasarlanmış ortaya gelen fiber optik alıcı sistem içerisinden lazer işini uyarıları gönderebilmek amaçlı kullanılır. Cihaz endoskopik görüntü altında standart sistoskop içerisine yerleştirilip kullanılır. İşin uyarıları prostat içerisine yöneltilerek, hızlı tek şekilde ve kansız olarak buharlastirir. Kullanılan lazer fotoselektif olduğundan ve hemoglobine alakası olduğundan, kanama ortaya gelmez. Prostat dokusunda kömürleşme ve artık dokuya ne sebeple olmadan buharlaşma yapar. 1-2 mm derine etki eden lazerin derinliği muayene edilebilir. Buharlaşmış dokunun altında hasara ne sebeple olmaz. Şunlar tedavi yolunun başarısını gösterir. Voltajin pek olması hem tek buharlaşmayı arttırır, hem tek kanamayı azaltır, hem tek de hızla tamamlandığından, anestezi müddetinin kısa olmasını sağlar.

GreenLight Prostat Ameliyatinin Dezavantaji var mı?

Bu yöntemde patoloji örneği alınamaması en önemli dezavantajdır. Bu yüzden prostat kanseri işlemden önce kontrol edilmelidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu