prostat kanseri tedavi merkezleri

İçerik etiketlendi: ‘prostatın cinselliğe etkisi’

Prostat için hangi cerrahi yöntemin uygulanacağına nasıl karar verilir

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Prostat ameliyatının yöntem seçimi de sıklıkla karşımıza gelen bir sorundur. Çünkü genellikle hastalarımız medyadan yada daha önce ameliyat geçirmiş arkadaşlarından aldıkları bilgilere dayanarak belli bir amelilyat yöntemini istemekte ve hekime bu şekilde başvurmaktadır.

Bazı durumlar vardır ki ameliyat yönteminin seçimi hastanın yada hekimin elinde değildir. Söz gelimi 150-200 gr veya daha üzerinde çok büyümüş prostat varlığında veya prostat büyümesiyle beraber idrar kesesinde çok büyük bir taş varlığında, yahut bu uzun süren tıkanıklık sebebiyle mesanenin bir duvarında bir cepçik bir baloncuk oluşması durumunda ki biz ona divertekül diyoruz, ve onun da alınmasının gerektiği durumlarda mutlaka açık ameliyata karar vermek gerekir ve dolayısıyla hekim yada hastanın tercihine bağlı olmaksızın bu bizi açık ameliyata zorlayan bir durumdur. Mesela hastanın aşırı kanama eğilimi vardır, prostatı çok büyük değildir. Bunlarda da lazerle buharlaştırma yöntemi avantajlı olduğu için, çok az kanamaya sebep olacağı için oraya doğru meğil etmek gereklidir.

Ama ara durumlar vardır. Bu durumlarda mesela tur mu lazer mi, yani kapalı klasik ameliyat mı lazerle buharlaştırma mı gibi tercihler hastanın özellikle tercihine ve hekimin de yönlendirmesine bağlı olabilir. Prostatın belli bir büyüklüğün üzerine çıkılması halinde daha çok açık ameliyata meğil ederken 100 gr’ın altındaki prostatlarda kapalı yöntemler tercih edilebilir.

Sonda takılması gerekecek mi?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Birçok hasta, işlemden sonra sonda kullanmaya gerek duymaz. Gerekli olursa da, genellikle 24 saatten daha kısa bir süre içinde çıkarılır. Ancak, mesane işlevlerinde sorun olan veya idrar yolundaki belirtilerin şiddetli olması nedeniyle uzun süre sonda kullanması gereken hastaların, daha uzun bir süre sonda kullanması gerekebilir.

prostat kanseri tedavi merkezleri

Gellik UzmanGzellik Uzman

Prostat Kanseriprostat kanseri

Lazer EpilasyonLazer Epilasyon

Hifu tedavisiHifu tedavisi

Diode LazerDiode Lazer

tleme LazerÜtüleme Lazer

Waterlifewaterlife

Waterboxwaterbox

ihlas su arıtmaihlas su aritma

bms arıtmabms arıtma

açık öğretim lisesiaçık öğretim lisesi

su arıtma fiyatısu arıtma fiyatı

Waterlifewaterlife

Waterboxwaterbox

ihlas su artmaihlas su aritma

bms artmabms artma

ak retim lisesiak retim lisesi

su artma fiyatsu artma fiyat