İçerik etiketlendi: ‘prostat neden olur’

Prostat büyümesi sonda

Ekleyen: Prostat Tedavisi Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Prostat

Prostat büyümesi sonda ile askıya almak mümkün!

Prostat büyümesi, erkeklerde 40’li yaslarla beraber dogal seyretme gösteren bir durumdur. Idrar yapmayi zorlastiran bu sıkıntı, mesanenin tam anlamıyla bosaltilabilmesi ve böbreklerin kayıp görmemesi için kesinlikle tedavi edilmelidir.

Prostat büyümesi sonda
Prostat büyümesi sonda

Prostat ameliyatlari hastalari korkutabilir

Prostata karşı her cerrahi girisim, prostattan doku çikarilmasi veya buharlastirilmasi seklinde gerçeklestirildigi için, prostatin normal isleyisinde az veya bir sürü sorunlar yaratir. Ameliyat sonrasi en çok; idrar kaçirma, cinsel fonksiyon bozuklugu ve kanamadan korkulur. Sıkı bir cerrahi ameliyatta kanama, idrar kaçirma ve sertlesme sorunları anında hemen hiç görülmezken, ameliyat sonrasi “kuru orgazm” olarak malum, cinsel temasta meninin disariya akmak mahaline mesaneye kaçmasi çok sik görülen bir durumdur. Kuru orgazm problemi, hastalari hem bir psikolojik ve cinsel açidan rahatsiz eder, hem bir de genç istegi olanlarda dogal yoldan genç sahibi olmak imkansiz duruma gelir.

Prostat askilama ile ameliyatsiz iyilesme sansi

Prostatin içinden geçen idrar yolu büyümüs prostat nedeni ile sikisir. Prostat askilama ile,sikisan bu doku bir sürü minik klipslerle iki yana asilarak, idrar yönteminin genisletilmesi saglanir. Bu, pencereyi kapatan perdenin kenarlara dogru asilarak camin görünür duruma gelmesine benzetilebilir.

Cinsel fonksiyonlar tam anlamıyla korunur

Prostat büyümesi 40’li ve 50’li yaslarda cerrahi girisim gerektirecek seviyelerde oldugunda, ameliyat sonrasi sıkıntılar hastayi daha bir sürü etkiler. “Prostat askilama”, bilhassa cinsel fonksiyonlarini tam anlamıyla muhafaza etmek talep eden 40-65 yas arasi hasta grubu için ideal bir yoldur. Ayrica bilhassa baska hastaliklari nedeni ile kan sulandirici ilaçlar kullanan veya anestezi almayi engelleyecek ciddi hastaliklari yer alan ileri yasli hasta olanlarda da birinci alternatif olarak uygulanabilir. Prostat büyümesi için ilaç kullanmasi gerekli olan, fakat kimyasal ilaçlari hayat boyu kullanmak talep etmeyen hastalara da rahatlikla önerilebilir.

Prostat büyümesi sonda hastalıgının yanında bunlara da bakmalısınız.

Yas siniri yok

Prostat askilama yöntemi, en ileri yastaki hastalar için dahi uyumlu meydana gelen bir yoldur. Ameliyat komplikasyonlari beklenmedigi için, bir sürü ileri yasta ve kronik hastaliklari nedeni ile ameliyat olmasinda sakinca yer alan kisilerde de tespit edecek sinirlama olmaksizin kullanilabilir.Prostat büyümesi sonda

Hastaya konfor saglar

Prostat ameliyatinda prostattan bir doku çikarilir başka bir deyişle prostat dokusu çikarilarak doku kaybi olabilir. Bu durum, prostat fonksiyonlarinda degisikliklere sebep olur. Halbuki askilama yönteminde doku çikarilmaz dolayisiyla yara olusturulmaz ve prostat fonksiyonlarinda rastgele bir degisiklik meydana çikmaz. Prostatin dokusu sikisarak hacmi bu sekilde küçültülmüs olabilir.
Prostat ameliyatlarinda hangi yöntem olursa olsun, bir yara olusturulacagi için bu yaranin iyilesme sürecini beklemek gerekir. Bu aşama de ara ara hastalar için sikintili olabilir. Askilamada ise bir yara olmayacagi için hem bir hasta islemden anında hemen ardından fayda görür hem bir de iyilesmesi beklenmek halinde kalinan bir yara olusmaz.
Prostat askilama, lokal anestezi altinda 15 dk içerisinde biten bir islemken operasyonlar çoğunlukla genel anestezi altinda bir saat kadar süren operasyonlardir.
Hastanin operasyondan fayda görmesi için, yaklasik 15 gündelik bir süreye gereksinim duyulurken, askilamada hasta islemden anında hemen ardından fayda görmeye baslar.

Ameliyata engel degil

Hastalarin, yasamlarinin bir çağında prostat askilama yaptirmalari, daha hemen ardından ameliyat olmaya hüküm verdiklerinde bu isteklerine bir engel teskil etmez. Islem hasta için bir zaman hemen ardından yeteri kadar olamayacak duruma gelirse, ardindan ameliyat gerçeklestirilebilir. Başka Bir Deyişle gerektigi halde ameliyat her an 2. alternatif olarak yerinde durur. Prostat askilamanin, ameliyati yaklasik 5-10 sene ötelemesi dahi, hayat kalitesinin 5-10 sene bozulmadan aynı ritimde devam etmesi manasina gelir ki bu durum bilhassa genç hastalar için bir sürü büyük önem arz eder. Ilaç kullanimi ile ameliyat arasinda bir “ara formül” özelligi tasiyan askilama yöntemi, bu anlamda hasta için bir sürü ciddi, zaman kazandiran, ilaç kullanimi ve ameliyatin problemlerinden kurtaran bir islemdir.Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Prostat neden büyür

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Prostatın en sık görülen hastalığı olarak ifade edebileceğimiz selim yani kanser olmayan prostat büyümesi genellikle 40’lı yaşların sonlarından itibaren başlayan ve hemen hemen her erkeğin yaşayabileceği bir durumdur. Ancak her erkeğin başına gelmekle beraber Prostat neden büyür sorusunun cevabından ziyade bu büyüme fazı büyüme süreci hepsinde aynı hızla büyümediğinden aynı şikayetlere aynı yaşlarda sebep olmayabilir. Bazı zamanlarda küçük yani örneğin 40 gr kadar bir prostatın sonda takmayı zorunlu kılacak kadar ağır şikayetler yapması yanında bazen 150 gr bir prostatın hiçbir şekilde şikayet yaratmadığı da görülebilir. Dolayısıyla önemli olan, birtakım şikayetlerle hastanın doktora başvurması ve prostatının araştırılarak durumun incelenmesidir.
Prostat neden büyür

Prostat neden büyür ve nedenleri

Prostatın büyümesine neden olan etkenler sorulduğunda genelde hormonal faktörler sayılmaktadır. Yani belli bir yaştan sonra vücutta erkek ve kadın hormonlarının dengesinde bir değişim olmakta ve bu hormon dengesine duyarlı olan prostat bezinin hücreleri de büyümeye başlamaktadır. Çok yoğunlukla sorulan bir soru da ayakta yapılan idrarın prostat büyümesine neden olup olmadığıdır. Kesinlikle böyle bir durum yoktur. İnsan ne kadar yanlış davransa, ne kadar sağlıklı olmayan şeyler yese içse hayatı ne kadar düzensiz yaşasa da prostatın büyümesini etkileyemez. Bunlardan biri de ayakta yapılan idrardır. Ayakta idrarın başka zararları olabilir. Prostat neden büyür ve Mesanenin, idrar torbasının tam boşalmaması gibi örneğin, içerde artık idrar kalması gibi zararları olabilir. Ancak prostat büyümesine bir etken değildir.

Prostatın büyümesine neden olan etkenler ile Prostat neden büyür ilgili tüm detaylı bilgileri web sitemizde yer alan iletişim formunu doldurarak uzmanlarımızdan bilgi alabilir veya web sitemizin iletişim sayfasında yer alan telefon bilgilerinden de hafta içi 08.00 ile 18.00 arası bizleri arayarak detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Andromed 1992 yılından beri faaliyette olan bir sağlık şirketi olup, kurucusu Ürolog Op. Dr. Hüseyin LÜLECİ olup, merkezi İstanbul Beykoz’dadır. Bizlere iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Şehir (gerekli)

PSA Değeri (Yoksa Boş Geçiniz)

Gleason skorunuz neydi? (Yoksa Boş Geçiniz)

Prostat biyopsisi yaptınız mı? (Gerekli)
EvetHayır

Önceden Prostat tedavisi oldunuz mu? (Gerekli)
EvetHayır

Prostat kanseri misiniz? (Gerekli)
EvetHayırBilmiyorum

İletiniz

Nerden Buldunuz (gerekli)

Kullanım Koşullarını kabul ediyorum.

Tedavi_Merkezleri_Iletisim_Formu

Kullanım Koşullarını kabul ediyorum.

Tedavi_Merkezleri_Iletisim_Formu

Kullanım Koşullarını kabul ediyorum.