Prostat Neden Büyür

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Prostatın en sık görülen hastalığı olarak ifade edebileceğimiz selim yani kanser olmayan prostat büyümesi genellikle 40’lı yaşların sonlarından itibaren başlayan ve hemen hemen her erkeğin yaşayabileceği bir durumdur. Ancak her erkeğin başına gelmekle beraber Prostat neden büyür sorusunun cevabından ziyade bu büyüme fazı büyüme süreci hepsinde aynı hızla büyümediğinden aynı şikayetlere aynı yaşlarda sebep olmayabilir. Bazı zamanlarda küçük yani örneğin 40 gr kadar bir prostatın sonda takmayı zorunlu kılacak kadar ağır şikayetler yapması yanında bazen 150 gr bir prostatın hiçbir şekilde şikayet yaratmadığı da görülebilir. Dolayısıyla önemli olan, birtakım şikayetlerle hastanın doktora başvurması ve prostatının araştırılarak durumun incelenmesidir.
Prostat neden büyür

Prostat neden büyür ve nedenleri

Prostatın büyümesine neden olan etkenler sorulduğunda genelde hormonal faktörler sayılmaktadır. Yani belli bir yaştan sonra vücutta erkek ve kadın hormonlarının dengesinde bir değişim olmakta ve bu hormon dengesine duyarlı olan prostat bezinin hücreleri de büyümeye başlamaktadır. Çok yoğunlukla sorulan bir soru da ayakta yapılan idrarın prostat büyümesine neden olup olmadığıdır. Kesinlikle böyle bir durum yoktur. İnsan ne kadar yanlış davransa, ne kadar sağlıklı olmayan şeyler yese içse hayatı ne kadar düzensiz yaşasa da prostatın büyümesini etkileyemez. Bunlardan biri de ayakta yapılan idrardır. Ayakta idrarın başka zararları olabilir. Prostat neden büyür ve Mesanenin, idrar torbasının tam boşalmaması gibi örneğin, içerde artık idrar kalması gibi zararları olabilir. Ancak prostat büyümesine bir etken değildir.

Prostatın büyümesine neden olan etkenler ile Prostat neden büyür ilgili tüm detaylı bilgileri web sitemizde yer alan iletişim formunu doldurarak uzmanlarımızdan bilgi alabilir veya web sitemizin iletişim sayfasında yer alan telefon bilgilerinden de hafta içi 08.00 ile 18.00 arası bizleri arayarak detaylı bilgiler elde edebilirsiniz. Andromed 1992 yılından beri faaliyette olan bir sağlık şirketi olup, kurucusu Ürolog Op. Dr. Hüseyin LÜLECİ olup, merkezi İstanbul Beykoz’dadır. Bizlere iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu