Prostat kanseri nasıl tedavi edilir

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Sıkça Sorulan Sorular

Ablatherm hifu 1big70 yaşın üstünde bir erkekte ciddi derecede büyük operasyonlar yapılması bugün tavsiye edilmiyor. Aynı şekilde kişinin erkeklik gücü de tedavi planlamasında oldukça önemli. Zira prostat kanseri sebeplerinde değindiğimiz gibi erkeklik hormonuyla direkt olarak ilişkili. Tedavide birçok aşama var. Erken tanındığı zaman ve kişinin yaşı gençse, yaşam beklentisi 10 yılın üstündeyse bu kişinin, kesinlikle radikal prostat cerrahisi denilen açık ameliyat ya da bazı kapalı ameliyatlarla prostatın olduğu gibi çıkartılması söz konusu. Bunu kabul etmeyen ya da evresi daha da ileride olan hastalarda ise radyoterapi denilen ışın tedavileri veya bugün yüksek teknolojili yüksek enerjili ultrason dalgaları ile kanser tedavileri yapabiliyoruz.

Etraf dokulara atlayan prostat kanserinde en ileri evre olarak adlandırdığımız D evresinde ise mutlak suretle hormon tedavisi uygulamamız gerekir. Hormon tedavisinin amacı erkeklik gücünün bitirilmesi yitirilmesidir. Bir kadının menopoza girmesi gibi erkeğin de andropoza sokulmasıdır. Bu da iki yolla gerçekleştirilir. Ya ilaçla yapılabilir ya da kişinin testislerinin cerrahi olarak çıkartılmasıyla olabilir. Burada alternatif tedaviden kastımız yeni teknolojili bu tedavilerde başarı oranları çok yüksek.

Yalnız doğru endikasyonla yani doğru kişiye bu tedavileri uygulamak gerekir. Mesela, erken tanı konulmuş bir prostatta, prostat kanserinde erken tedavi adı verilen highfoo, high intensity focus ultrason adı verilen yüksek enerjili ultrason enerjisi veya terapi denilen poponun içinden konulan radyoaktif çekirdeklerin başarı şansı %90’lara ulaşmaktadır. Ancak buna mukabil etraf dokulara yayılmış, metasdaz yapmış olan bir prostat kanserine bu tedavilerin uygulanması da herhangi bir başarı getirmeyecektir. Bu nedenle de doğru kişiye doğru tedaviyi yapmak en çok başarıyı getiren unsurdur.

Ablatherm Hifu | Prostat Kanseri Tedavi Cihazı

Etiketler:

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu