Prostat İltihabı Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmeli

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Prostat iltihabı tedavisinde nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabı Prostat irini tipine yönelik iyileştirme edilir. Şayet hastada akut prostat irini var ise ampirik grubu antibiyotik tedavisi ile tedaviye başlanır. ileri ki zamanlarda idrar kültüründe çıkan bakteriye karşı antibiyotik tedavisi verilir. Antibiyotik rehabilitasyonunun yanında alfa bloker olarak bilinen prostatı gevşetici tek takım ilaçlarda verilir.

Kronik prostat irini tedavisi ek olarak uzunca sürer ve kronik prostat irini sinsi izler. Akut prostatit benzeri alevli semptomlar göstermediği benzeri, hastayı rahatsız edebilir. Kronik prostat irini kas, eklem, bel ağrılarına, idrarda yanmaya, sızlamaya, sık sık idrara çıkmaya ne sebeple olduğu amaçlı hasta daima huzursuzdur. Kronik prostatit tedavisinde uzunca müddetli (tek, tek buçuk ay kadar) antibiyotik tedavisi gerekir. Bu tedavide de tekrardan alfa bloker grubu ilaçlar antibiyotik tedavisine ilave edilir. Şayet hastada bakteri olmaksızın prostat enflamasyonu laf konusu ise hastayı sakinleştirici ilaçlar ve enflamasyonun tipine yönelik antialerjik olarak bilinen ilaçlar faydalanılarak iyileştirme edilir.

Prostat iltihabı tedavisinde nelere dikkat edilmeli videosu

PROSTAT İLTİHABI VAR OLAN KİŞİ NELERE DİKKAT ETMELİ?

Prostat iltihabının tedavisi vardır. Ancak akılda tutulması gerekir ki, prostat irini (prostatit) tekrarlayabilir. Prostatın içerisi tek bal peteğine aynı yapıdadır ve bu peteğin içerisinin iltihaplanması, verilen ilaçlar prostatın her köşesine gidecek yetenekte olmayabilir. Tedaviye nazaran prostatın tek takım yerlerinde iltihap hücreleri kalabilir. Bu sebeple uzunca müddetli antibiyotik tedavisi ve uzunca müddetli takibi gereklidir.

Prostat iltihabı tedavisinde nelere dikkat edilmeli

 

Ayrıca prostat irini problemi var olan bireyin hayatında da tek takım tedbirler alması mühimdir. Bu tedbirler, bağırsak fonksiyonlarının sıkı çalışması ve prostata baskı yapmaması, idrarı uzunca zaman tutmama, cinsel hayatın itinalı ve tek eşli meydana gelmesine uyarı edilmesi, bedende bu iltihaba ne sebeple var olan öbür iltihap odaklarının rehabilitasyonunun inşa edilmesi benzeri tedbirler tekrarlayan ya da kronikleşen prostat iltihabında alınması gereken var olan önlemlerdir.

Prostat iltihabı tedavisinde nelere dikkat edilmeli cevabından ziyade Ayrıca ılık oturma banyoları, biofeedback, gevşeme egzersizleri, masaj tedavisi, simit oturma minderleri benzeri yollar, şikayetlerin rahatlatılması ve ödemin halledilmesi amaçlı uygulanabilir. Prostat iltihabında beslenmenin de tek takım tesirleri (acı, baharatlı galip gelmesi, fazla alkol alınması, tek sürü pek kahve ve koyu çay içilmesi benzeri) hata beslenme şekilleri prostat irini var olan hasta olanların uyarı etmesi gereken var olan durumlardır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz 

 

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu