Prostat Ameliyatı Oldum, Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girebilirim

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Prostat ameliyatı oldum, ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim sorusunun cevabı ise ister açık operasyonla, arzu eder kapalı operasyonla, ister de lazerle olsun, neticede prostat operasyonu meydana gelen bireyin prostatının çıkarıldığı alanda bir zedelenme olacaktır.

Prostat ameliyatı oldum, ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim

Prostat ameliyatından ardından cinsel ilişkiye girme süresi

İster açık operasyonla, arzu eder kapalı operasyonla, ister de lazerle olsun, neticede prostat operasyonu meydana gelen bireyin prostatının çıkarıldığı alanda bir zedelenme olacaktır. Zira hangi yöntem kullanılmış olursa olsun, kabuk içerisinden bir doku çıkarılmıştır.
Dolayısıyla operasyondan ardından sondası alınıp taburcu meydana gelen hasta kişi, önce günlerde idrar yaparken, içerideki kıtır yaraya idrar temas ettiği amaçlı kimi yanmalar, hafif kanamalar, belki de idrara sık sık çıkış, idrarını kaçırma duygusu benzeri bir takım yakıntılar yaşayabilir.
İlk günler zevk almamak doğaldır

Prostat Ameliyatı Oldum, Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girebilirim videosu

Bir taraftan bu yakıntılar yaşanırken, bir taraftan da tatminkar, natürel, zevk ve istekle ifade edilecek bir cinsel yaşama dönmek bir sürü da natürel olmaz. Esasında bu dönemde fizyolojik olarak cinsel yaşama dönmenin, cinsel ilişki kurmanın bir zararı yoktur. Fakat hasta kişi ruhsal faktörlerle ya da ağrı duyduğu amaçlı ilişkiden uzak durabilir.

Dolayısıyla rastgele bir formülle yapılmış olan bir ameliyat amaçlı, bu sabah prostat operasyonu olun, yarın cinsel ilişki yapın şeklindeki bir slogan gerçek değildir.

Prostat ameliyatından ardından İyileşme ne civarı sürüyor?

Prostat ameliyatı oldum, ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim soranlara iyileşme müddeti yapılmış olan yöntem ve bireyin yabancı sıhhat sıkıntıları bulunup bulunmadığına ilişkili olarak birden çok günden birden çok haftaya civarı uzayabilir. Bu dönemde gece ve gündüz sık sık idrara gitme, idrar yaparken yanma, idrar renginin ara ara değişmesi, bir sürü kimi zaman kaçırma yakınmaları görülebilir. Fakat iyileşme periyodunun nihayetinde tümü ortadan kaybolur.

Ancak bazen bir hafta bazen 10 gün sürebilecek az bir nekahat çağından ardından hasta kişi, önceden meydana geldiği benzeri tamamen etkin bir yaşama dönebilir. Bunun hiçbir engeli yoktur. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu