Prostat Ameliyatı Nasıl Yapılır

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Prostat ameliyatı nasıl yapılır sorusunun cevabı İdrar yöntemine sistoskop tarafından minik bir tel yerleştirilir. Bu tel, büyümüş olan prostat dokusunu yok eden lazer enerjisini taşır. Naturel idrar akışı anında eskiyen vaziyetine döner ve idrar yolu bulguları hasta olanların çoğunluğunda çabuk bir biçimde kaybolur.

Prostat Ameliyatı Nasıl Yapılır Videosu

Greenlight XPS 180W Prostatektomi Vaporizasyon Dr. Hüseyin LÜLECİ

GreenLight Lazer Tedavisi Hakkında

GreenLight işlemi kaç defa yapıldı?

Dünyada GreenLight lazer sistemi faydalanılarak 375.000’den pek sayıda iyileştirme işlemi yapılmıştır.

İyi Huylu Prostat Büyümesi Çözümleri

Bu işlem, sıhhat sigortası alanında mıdır?

Medicare [ABD hükümet sıhhat sigortası] ve özel sıhhat sigortalarının çoğunluğu bu işlemi kapsamaktadır.

Bu işlem nerede yapılır?

Bu işlem, bir sağlık kurumu ayakta iyileştirme merkezinde veya cerrahi imkanların yer aldığı bir muayenehanede yapılabilir. Çoğunlukla gece sıhhat tesisinde kalmak gerekmez. Fakat bir takım vaziyetlerde, hasta çok uzunca aralıklı bir yolculuk yaparsa, öbür tıbbi sıkıntıları varsa veya zayıf düşmüşse, hastadan gece kalması istenebilir.

Prostat ameliyatı nasıl yapılır

İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) sorununuzdan kurtulabilirsiniz

Geceyi hastanede geçirmek zorunda mıyım?

Hastaların çoğu, işlem yapıldıktan birden çok saat hemen ardından haneye gidebilir. Bazen hekimler hastadan, bilhassa işlem günün geç saatlerinde yapıldıysa veya hasta hastaneye gelmek amaçlı uzunca bir yoldan gelmişse, geceyi hastanede geçirmesini ve haneye sonrası erken dönmesini isteyebilir.
GreenLight İşlemi Esnasında ve Sonrasında

Bu işlem esnasında hastalık duyacak mıyım?

Doktorunuz, işlem esnasında ve ardından rahat olmanızı sağlamak amaçlı anesteziye veya ilaç almanıza gerek olup olmadığını sizinle konuşacaktır.

Sonda takılması gerekecek mi?

Birçok hasta, işlemden hemen ardından sonda kullanmaya gerek duymaz. Gereken olursa da, çoğu defa 24 saatten ek olarak az bir zaman içerisinde çıkarılır. Fakat, mesane işlevlerinde sorun olan veya idrar yolundaki belirtilerin kuvvetli olması sebebiyle uzunca zaman sonda sıkması gereken olan hasta olanların, ek olarak uzunca bir zaman sonda sıkması gerekebilir.

Bu işlem ardından hastalık duyacak mıyım?

Hastaların çoğu, bir hafta veya ek olarak uzunca müddetli hafif yanma benzeri hafif bir hastalık hissedebilir. Bu hastalık, hafif ağrı kesici ve enfeksiyon giderici ilaçlarla giderilebilir.
Bu işlemden hemen ardından cinsel işlevlerimde bozulma veya geriye boşalma benzeri sorunlarım olacak mı?

Hastalarda %bir’den ek olarak az bir oranda cinsel işlev bozukluğu görülmektedir. 8 Fakat, hasta olanların %36’ünde bu işlemden hemen ardından geriye boşalma görülmektedir. 12

İyi Huylu Prostat Büyümesi Çözümleri

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?

İşlemden 24 saat hemen ardından hasta olanların çoğundaki bulgular ortadan kalkar ve idrar akışında mühim oranda bir iyileşme görülür. 5, 10

Normal işlerime ne zaman geriye dönebilirim?

Prostat ameliyatı nasıl yapılır sorusundan ziyade hastaların çoğunluğu, normal işlerine birden çok zaman içerisinde geriye dönebilmektedir. 3, 11 Yorucu işlere 2 hafta içerisinde başlanabilir. 11 Üroloğunuz sizinle bunu ve özel durumunuzu muayeneniz esnasında konuşacaktır. Detaylı bilgi için http://www.prostattedavisi.com.tr/iletisim/ adresine tıklayabilirsiniz.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu