GreenLight Benim için Uygun mu?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

GreenLight benim için uygun muProstat Büyümesi (BPH) Tedavisi Seçenekleri

GreenLight Lazer Tedavi, “İdrar Yolundan Prostat Alınması” (TURP) olarak bilinen geleneksel ameliyat işlemin etkisinin daha az yan etkiyle elde edildiği bir tedavi yöntemidir. 1
Semptomların yaşam biçiminizi olumsuz etkilemeye başlaması, tedavi seçeneklerini gözden geçirme zamanının gelmiş olduğu manasına gelir. Seçeneklerinizi anlamak, istenilen netice ve yaşam biçiminizin gerektirdikleri için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Bu bilgilerle alakalı olarak üroloğunuzla konuşunuz.
GreenLight, prostat büyümesi olan hastaların geneli için uygundur. Dünyada 375.000’den fazla kere uygulanmış olan GreenLight tedavi işlemi, yeni bir tedavi standardı meydana getirmektedir ve bu prostat büyümesi semptomlarını yok eden bir standarttır.

Yeni bir Tedavi Standardı Oluşturmak: GreenLight Benim için Uygun mu?

GreenLight™ Lazer Yöntemi, İdrar Yolundan Prostat Alınması TURP olarak bilinen geleneksel ameliyat yönteminin etkisini daha az yan etkiyle gerçekleştiren bir tedavi şeklidir. 1
GreenLight, büyüyen prostat dokusunu almak için lazer enerjisi kullanır. Bu da kanalın idrar çıkışı için açılmasını sağlar; ancak bu yöntemde İdrar Yolundan Prostat Alınması (TURP) yönteminde sık rastlanılan cinsel veya diğer yan etkilerin ortaya çıkma riski daha azdır. 1, 2
Hastaların geneli, ışınlı prostat buharlaştırılması (PVP) işleminden birkaç saat sonra evine döner ve de normal ve yorucu olmayan gündelik işlerini yapmaya devam edebilir. 3, 4, 11 GreenLight sistemi, İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) için mutlak çözümdür. İdrar yollarınızda bundan sonra problem olmayacak, kendinizi tehlikede hissetmeyeceksiniz, artık özgür birisi olacaksınız!

İhtiyaçlarınıza en uygun olan tedaviyi belirlemek için aşağıdaki kılavuzu kullanabilirsiniz. GreenLight benim için uygun mu hekiminizle tedavilerin beklenen neticelerini ve riskleri konuşunuz.

Selim prostatic hyperplasia (BPH) Tedavi Rehberi
Tedavi Çözümü GreenLight Prostatın İdrar Yolundan Alınması (TURP)
Semptomlardan hızlı bir biçimde kurtulmayı sağlar 5 green square bullet green square bullet
Cinsel işlevlerde bozukluk olma ihtimali çok azdır 2, 7 green square bullet green square bullet
İdrar çıkışında ciddi oranda iyileşme görülür 5 green square bullet
Sonda kullanımı genellikle 24 saatten daha az bir zamanda gerekli olur 4, 7, 10 green square bullet
Kan nakli riski çok azdır 4, 10 green square bullet
Tedavi ayakta gerçekleşir 3, 7 green square bullet
Pıhtılaşmayı engelleyici ilaçlar kullanan hastalar tedavi edilebilir 5, 6, 7 green square bullet

Her tıbbi işlemde olduğu gibi, sonuçlar kişiye göre değişebilir. Bu internet sitesindeki açıklamalar, tipik klinik çalışmaların sonuçlarına dayanmaktadır. GreenLight benim için uygun mu ve Daha ayrıntılı bilgi ve risklerle ilgili olarak lütfen üroloğunuza başvurunuz.
1. Bouchier-Hayes DM, Anderson P, Van Appledorn S, Bugeja P, Costello AJ. KTP laser versus transurethral resection: (KTP lazer ve transüretral rezeksiyon yöntemlerinin karşılaştırılması:) early results of a randomized trial. (Rastgele gruplu bir deneyin erken sonuçları.) J Endourol. 2006 Aug;20(8):580-5.
2. Karataş OF, Taşçı A, Tuğcu V. Erectile functions in BPH patients after photoselective vaporisation of the prostate laser surgery. (Lazerli prostat ameliyatının ışınlı buharlaştırması sonrasında İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH) olan hastaların sertleşme işlevleri.) Eur Urol 2006;5(2 suppl.):272 abstract 997. EAU Meeting, Apr 5-8,2006 Paris, France.
3. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. High power potassium-titanyl-phosphate laser vaporization prostatectomy. (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat lazerli buharlaştırma ile prostat alınması.) J Urol. 2000 Jun;163(6):1730-3.
4. Malek RS, Kuntzman RS, Barrett DM. Photoselective potassium-titanyl-phosphate laser vaporization of the benign obstructive prostate: observations on long-term outcomes. (İyi huylu engelleyici prostatın ışınlı potasyum titanil fosfat lazer buharlaştırılması: uzun süreli sonuç değerlendirmeleri.) J Urol. 2005 Oct;174(4 Pt 1):1344-8.
5. Malek RS, Barrett DM, Kuntzman RS. High-power potassium-titanyl-phosphate (KTP/532) laser vaporization prostatectomy: (Yüksek güçlü potasyum titanil fosfat (KTP/532) lazerle prostat buharlaştırma.) (24 hours later. (24 saat sonra.) Urology. 1998 Feb;51(2):254-6.
6. Malloy TR, Sandhu JS, Smith AL, Reddy B, Harryhil JF, Kaplan SA, Te AE. Photoselective vaporization of the prostate (PVP) in anticoagulated patients: a multicenter retrospective evaluation of feasibility. (Pıhtılaşma olmayan hastalarda ışınlı prostat buharlaştırma (PVP): geriye dönük çok merkezli bir uygulanabilirlik değerlendirmesi.) J Urol 2005 Apr;173(4 suppl.):423 abstract 1562.
7. The management of benign prostatic hyperplasia: diagnosis and treatment recommendations. (İyi huylu prostatla ilgili aşırı büyümenin kontrol altına alınması: tanı ve tedavi önerileri.) American Urological Association (Amerikan Üroloji Derneği) 2003.
10. Sarıca K, Alkan E, Lüleci H, Taşçı AI. Photoselective vaporization of the enlarged prostate with KTP laser: (Prostat büyümesinin KTP lazerle ışınlı buharlaştırılması:) long-term results in 240 patients. (240 hastada uzun süreli sonuçlar.) J Endourol. 2005 Dec;19(10):1199-202.
11. Mueller EJ. A series of 60 Greenlight photoselective vaporization of the prostate (PVP) patients with results equal to standard TURP with much decreased morbidity and much quicker return to full normal unrestricted activity. (Sonuçları standart TURP tedavisiyle aynı, ancak çok daha düşük ölüm oranı olan ve normal sınırsız günlük yaşama çok daha hızlı şekilde döndüren, prostatın ışınlı buharlaştırılması (PVP) Greenlight işlemi uygulanmış olan 60 hasta.) 52nd Annual James C Kimbrough Urological Seminar. Jan-16-Jan 21, 2005 Honolulu, Hawaii abstract 41.

Etiketler:, ,

Geri Bildirim gönder...

Size En Yakın Doktor – Tedavi Merkezleri & İletişim Formu